Українські спецпризначенці 10 червня в Сєвєродонецьку знищили розвідувальну групу полку спеціального призначення імені Ахмада Кадирова, що названий на честь покійного батька лідера Чечні Рамзана Кадирова. Про це повідомив радник глави Офісу президента Олексій Арестович в ефірі Фейгін live.

“Є такий полк “Ахмат”, знаєш, так? Ось розвідгрупу цього полку наш спецназ у Сєвєродонецьку в нуль вибив сьогодні”, – розповів Арестович.

Радник голови ОП додав, що у тилу ворога активізували свою діяльність українські партизани.

“Сьогодні на Херсонщині підірвали уазик із російським полковником та ще трьома військовослужбовцями”, – повідомив Арестович.

Він також розповів про знищення російського РСЗВ БМ-21 “Град”.

“Нещодавно один хитрий “Урал” вирішив постріляти по Очакову (російський БМ-21 “Град”) та виїхав гордо на позицію, але не доїхав. Щось із ним сталося”, – сказав Арестович.

Спеціальний загін швидкого реагування “Ахмат”, СОБР “Ахмат” – спецпідрозділ у складі військ росгвардії дислокується в Чечні. Спецзагін названий на честь першого президента Чечні у складі Росії – Ахмата Кадирова.

У 2022 році до російського вторгнення в Україну були залучені підрозділи СОБР Військ національної гвардії Росії.

У лютому 2022 року, після вторгення в Україну із території Білорусі, потрапивши у засідку загинув командир СОБРу Кемеровської області полковник Костантин Огій та щонайменше 42 особи (два відділення) СОБРу.

У кінці лютого 2022 року поблизу Бучі Київської області була знищена колона Кузбаського СОБРу.

ПІдрозділ СОБР із Кемерово брав участь у боях за Гостомельський аеропорт.

Під час вторгення, українськими захисниками поблизу Харкова були ліквідовані керівники владимирсього СОБРу

На початку березня 2022 року Рамзан Кадиров повідомляв, що у російському вторгненні в Україну бере участь чеченський підрозділ СОБР «Ахмат». Зокрема, цей підозділ бере участь у боях за Рубіжне] Також цей чеченський підозділ бере участь у боях за Маріуполь.

Підрозділи СОБР у складі військ Росгвардії здійснюють переслідування активістів, журналістів, колишніх військових та усіх, хто має проукраїнську позицію в окупованому Росією Херсоні.