Здобуття незалежності та відстоювання суверенітету стали основною метою для українських захисників. Не зважаючи на складні умови та тиск, вони продовжують виконувати свої обов’язки і відстоювати кожен куток рідної землі.

Наразі українські військові докладають максимум зусиль, щоб звільнити Південь від російських загарбників. Відомо, що наші воїми в надскладних умовах форсують Дніпро для того щоб доправляти на плацдарм підкріплення і боєприпаси.

Бійці ЗСУ використовують дрони, щоб отримати боєприпаси на лівому березі Дніпра у Херсонській області. Тим часом їм не вистачає човнів, які б допомогли перевозити більше вантажів на плацдарм під Кринками. Про деталі ситуації на лівобережжі розповів український волонтер Сергій Стерненко у дописі в соцмережі X (Twitter).

Стерненко опублікував відео, зняте українським безпілотником. Камера пристрою показує, як боєць підбігає, отримує якийсь пакет і відбігає геть. У тексті пояснюється, що кадри — це момент як “дрон рятує солдата”. Раніше про те, що вантажі для ЗСУ в Кринки доставляють безпілотники, заявив міністр оборони РФ Сергій Шойгу, нагадав волонтер.

Морпіхам ЗСУ, які втримують лівобережний плацдарм, згідно з даними Стерненка, не вистачає човнів та засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Човни та РЕБ, які мають бійці — закуплені за волонтерські кошти, а не надані командування, наголошується у тексті.

Зазначимо, росіяни вже давно намагаються вирішити питання з нашим плацдармом на лівому березі Херсонщини. Кринки їм не дають спокою. І навіть російський генерал Теплинський майже отримав чорну мітку: «Якщо не вирішиш питання з Кринками, то відправишся в Сирію». На заяву Шойгу відреагував також Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи Інформаційний опір.

“Росіяни так і не змогли вирішити питання, навіть після об’єднання між собою груп військ Дніпро та Запоріжжя, збільшивши групу військ Дніпро фактично в два рази, — майже 130 тисяч особового складу разом з запорізькою групою. І все одно питання не вирішується. Тож вони вирішили вирішити його інформаційно, пропагандистськи. Тобто зробити вигляд, що немає проблеми, що вони все там звільнили, що у них все під контролем. Насправді це не так.”, – наголосив військовий аналітик.

За словами Коваленка, найцікавіше було спостерігати навіть не за реакцією наших офіційних структур щодо цього.

“А було найцікавішим та найкумеднішим спостерігати за реакцією російських «воєнкорів», які працюють щодо лівого берега Херсонщини, і їхніх «говорящих голов» від кожного підрозділу, які там знаходяться.”, – розповідає у своєму огляді військово-політичний оглядач групи Інформаційний опір.

Бо коли вони почули, що Кринки вже, виявляється, «під контролем російських окупаційних військ», вони здивувалися. Для них це був сюрприз.

А потім розпочалося те, що і треба було очікувати, — штурмові дії піхотною компонентою в напрямку Кринок — одразу після того, як було заявлено Шойгу та Путіним, що там все звільнено. Але ці штурми не мали успіху. Бо вибити Кринки — це не так просто, як виявляється, – підкреслив Коваленко.

Зауважимо, станом на ранок 21 лютого на відрізку фронту на Херсонщині українські бійці відбили одну спробу штурму противника. Наголошують, що ворог зазнає “значних втрат”, але й надалі намагається атакувати.

Додамо, навіть у Мережі з’явилося відео 38-ї окремої бригади морської піхоти, на якому видно, як один український морпіх відбив атаку групи російських десантників у Кринках на лівобережжі Херсонської області. Його опублікував Telegram-канал Морський піхотинець. На кадрах видно, як, імовірно, український боєць відкриває вогонь по окупантах.