За останній місяць втрати російських окупаційних військ є найвищими від початку повномасштабного вторгнення до України. Зокрема, у листопаді середньодобові втрати військ РФ становлять 931 особу за добу.

Про це повідомляє розвідка Великої Британії.

За даними відомства, ці втрати російських окупантів є результатом наступу на Авдіївку Донецької області. Британська розвідка наводить дані українського Генштабу, згідно з якими, у листопаді середньодобові втрати військ РФ становлять 931 особу за добу.

Перед цим російська окупаційна армія зазнавала найбільших втрат у березні 2023 року із середнім показником 776 загиблих окупантів на добу – у розпал боїв за Бахмут Донецької області.

За даними Генштабу, ЗСУ протягом доби 26 листопада ліквідували або поранили на фронті ще 750 російських окупантів, а також завдали їм втрат в озброєнні та військовій техніці.

Крім того, як пишуть західні ЗМІ, Росія перемістила стратегічні системи С-400 з Калінінграда на фронт до України через значні втрати. Схоже, президенту РФ Володимиру Путіну не залишилося іншого вибору, як послабити оборону Калінінграда, форпосту, який з трьох сторін межує з членами НАТО і вважається одним із найбільш стратегічно чутливих регіонів Москви.

Варто додати, що російська Федерація щомісяця мобілізує від 10 до 15 тис. осіб, причому цей процес відбувається під виглядом контрактної служби в Міністерстві оборони.

Про це розповів військово-політичний експерт Олександр Мусієнко.

“За тією інформацією, яка є, щомісяця Росія мобілізує від 10 до 15 тис. осіб. Тобто — у них іде мобілізація. Влітку була інформація, що мобілізують щонайменше по 20 тис. на місяць. Яким чином? Приходить повістка, людина йде у військкомат, їй дають контракт на шість місяців і вона його підписує”, — сказав він.

При цьому підписують контракт на службу в Міністерстві оборони – примусово, каже Мусієнко.

“Очевидно, що не добровільно. І, таким чином, потім виходить Шойгу  на військову колегію Міноборони і говорить про те, що немає потреби в мобілізації, бо достатньо добровольців, демонструючи показники з контрактної служби. Але підписали, оскільки отримали повістку… Це — мобілізація, просто вони її намагаються приховувати й називають потоком добровольців, видаючи бажане за дійсне”, — наголосив він.

Згідно з його словами, в Росії свою актуальність втратив концепт “священної війни”, і саме тому відсутня велика кількість добровольців, готових вирушити на фронт.

“Вичерпалися причини: денацифікація, демілітаризація. Думаю, що багато хто вже не вірить у ці розповіді. До того ж було невдоволення, згадайте випадок, коли в Путіна похитнувся рейтинг після 21 вересня 2022 року, коли він оголосив про мобілізацію і потім був змушений говорити, що — ні, ми закінчуємо мобілізацію. Але вони проводитимуть її приховано, всіляко уникаючи того, щоб говорити публічно про те, що в Росії триває мобілізація, але вона триває”, — підсумував Олександр Мусієнко.

Також, зараз у Росії близько 260 000 ув’язнених, з початку війни було 420 000. Оскільки беруть і жінок, то, відповідно, якщо прибрати зовсім хворих та політичних в’язнів, то ще 200 000 Міноборони РФ зможе завербувати.

Про це заявила директорка фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова.

“І я бачу, що йдуть ув’язнені з набагато більшим бажанням, ніж йшли, наприклад, навесні. Тому що навесні брали ув’язнених, і дуже багато хто гинув і на початку літа йти вже особливо не хотіли. А зараз після літнього затишшя з’явилося відчуття, що пів року запросто можна просидіти. І ув’язнені, бачачи, що їхні колеги повернулися з грішми неушкоджені, і їм здається, що зараз саме час іти, доки не почалося”, — сказала Романова.