Ми могли б з легкістю зайти в тил ворога на тисячі кілометрів. Військовий експерт та керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в інтерв’ю українським ЗМІ висловив думку, що країнам Заходу варто розглянути можливість зняття обмежень на використання певних видів озброєнь на території Росії, які поставляються для України. Такий крок може розширити можливості Збройних Сил України.

«Я взагалі вважаю, що якби наші партнери не були проти використання західної зброї по території РФ, влітку цього року ми могли провести операцію не лише на півдні. У нас була перспектива провести флангову операцію із заходом в тил ворога на Луганщину через Білгородську область. РДК і Легіон Свобода Росії вже фіксували, що кордон на Білгородщині практично не був прикритий. Зараз ділянки вже прикрили і реалізувати операцію важче», — сказав він.

Експерт пояснив, що Захід досі боїться ескалації.

«Ключова позиція західних партнерів, згідно з якою Росію не варто дратувати, тому що у Москви є ядерна зброя і вона їм загрожує, на жаль, позбавляє нас можливостей. Втім, це не вказує на те, що нам треба опустити руки і не вести діалог щодо розширення власного потенціалу, завдяки якому ми будемо здатні знищувати і зменшувати можливості ворога і швидше завершити війну», — зазначив Мусієнко.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив: що літній контрнаступ ЗСУ не досяг бажаних результатів через постійну нестачу озброєння. Зараз війна України та Росії перебуває на новому етапі: очікується, що зима ускладнить бойові дії.