У нас не просто однофракційна більшість – у нас однопартійна, фактично, одноосібна більшість.

В інтерв’ю на 24 каналі Сергій Рахманін заявив, що не хоче закидати партії “Слуга народу”, але вона не існувала до моменту перемоги Володимира Зеленського. Це люди, які набагато різнобарвніші, ніж молода партія “Голос”. У них є єдиний спільний знаменник – це Володимир Зеленський.

Він пояснив, що в “Голосі” – люди пов’язані спільною ідеологією та спільними поглядами на базові речі. У них немає суперечок, тертя, а тим більше – конфліктів чи дискусій щодо принципових запитань.

“А у фракції “Слуга народу” – не критика, а констатація фактів на важливі речі. Там є абсолютно різні погляди, тому що це дуже різні люди”,– пояснив Сергій Рахманін.

“Ми маємо одну людину, яка мала можливість сформувати все – виконавчу владу, законодавчу владу і швидко переписувати правила, які напрацьовувалися роками або й десятиріччями. Жоден із президентів, жоден з очільників влади ніколи не мав такої змоги. У них був або компромісний уряд, або достатньо сильна опозиція в парламенті, з якою треба було домовлятися, тому що бракувало голосів”, – додав Рахманін.

Він розповів, що сьогодні одна людина могла переписати правила поведінки, ухвалення рішень на свій смак та розсуд. Наскільки це вдалося, наскільки це ефективно – можна дуже довго говорити, але вона це зробила. І це було зроблено в дуже пришвидшеному варіанті, а решта змушені жити за цими правилами.

“Тому не йдеться про власний парламент чи монофракційну більшість. Йдеться про більшість, яку сформувала одна людина. Я можу ствердно й переконливо говорити, що за всю новітню історію України такого експерименту не було і він досі триває”, – підсумував Рахманін.

Крім того, Сергій Рахманін вважає, що однофракційності чи монобільшості вже давно немає.

“Люди всередині фракції стверджують, що це в них така дискусія й демократичний процес. Вам у парламенті як здається: монобільшість як структурна одиниця існує, чи це просто збір людей?

Мені некоректно оцінювати, хоча б тому, що я керівник іншої фракції. Звісно, я маю свою точку зору й у межах професійної парламентської етики я можу відповісти на це питання”, – зазначає Рахманін.

“Поки в президента Зеленського зберігається високий рейтинг довіри – а він досі високий – фракція “Слуга народу” буде голосувати більш-менш одностайно. Зеленський для них є єдиним знаменником. Єдине, що об’єднує цих людей – президент Зеленський. Єдине, що є гарантом того, що вони щодо більшості питань голосують одностайно – його високий рейтинг. Якщо цей рейтинг буде сильно падати, то процеси в цій фракції, безумовно, відбуватимуться набагато швидше. Це пряма залежність. Якщо він протримається на такому рівні, вони будуть при всіх конфліктах та нюансах голосувати більш-менш одностайно”, – сказав Рахманін.