Армія рф готується до нових масштабних атак на Авдіївку з метою захоплення міста. Військовий експерт Роман Світан розповів про те, що відбувається на передовій останнім часом.

«В Авдіївці три лінії оборони, якщо оцінювати реально. Перша — це в районі тієї ж Авдіївки, вона проходила в основному шосе від боку Авдіївки та йде до Костянтинівки. Ось це основна лінія, друга лінія оборони – це район Карлівського водосховища, Очеретине. А третя – у районі Покровська, це не ціле місто, а райони, бо там висоти.

Деякі ділянки утримують росіян за допомогою артилерії, тому що це не дає їм здійснювати рухи, вони накриваються артою дальністю до 25 км і впираються у стіну вогню, гинуть, як мухи», — сказав експерт.

При цьому він додав, що про реальну детальну обстановку на фронті варто говорити тоді, коли вона сильно змінюється, щоб не чинити тиск на військових. Він додав, що на даний момент у окупантів недостатньо сил і техніки, щоб видавити наші війська з Авдіївки.

Також експерт розповів, крім артилерії та мінометів, сторони конфлікту застосовують некеровані авіаційні ракети, які скидаються з гелікоптерів. Однак після успішних атак українських збройних сил на Луганську та Бердянську авіабази, де було знищено російські ударні гелікоптери, активність застосування таких ракет знизилася.

Сьогодні стало відомо, що аеророзвідка ЗСУ в районі Авдіївки відстежила зенітно-ракетні комплекси ЗС РФ. Українські розвідники скоригували вогонь артилерії, і та, в свою чергу, прицільним ударом влучила в російські протиповітряні установки.
Силами Оборони знищені ЗРГК «Панцир-С1» та ЗРГК 2С6 «Тунгуска».

Додамо, росія готова до величезних втрат заради незначного просування на Авдіївському напрямку. Зараз росіяни облаштовують плацдарми та підтягують військо й техніку.

Окупанти ретельно готуються до третьої хвилі наступу на Авдіївку. Він також додав, що російські загарбники мають суттєві проблеми з боєприпасами трьох видів.

«Росіяни направили усі резерви в сторону Донецька. Ясинувата та Макіївка зараз забиті російськими військами. Вони готуються до третьої хвилі. Це зрозуміло, це видно. Вони розосереджені, але помітні», – наголосив військовий експерт.

Як підкреслив Світан, Сили оборони України намагаються перехопити колони техніки та особовий склад. Однак окупанти готуються до нового штурму. Зокрема, обладнують плацдарми – на півночі у сторону авдіївського коксохіму та на півдні у районі Опитного у сторону Авдіївки.

Українські військові також готуються до третьої хвилі росіян, аби завдати максимальних втрат ворогу в живій силі та техніці.

«Я б не сказав, що ця хвиля буде потужнішою, ніж друга. Адже основною була перша хвиля, до якої вони готувалися кілька місяців. І вона розбилася в бетон наших укріплень, особливо у промзоні. Далі спробували другою хвилею оточити авдіївський гарнізон, тут ми вже зупинили ці «щупальця»»,
– сказав Роман Світан.

За словами Світана, першу та другу хвилі українські військові зуміли зупинити завдяки артилерії. Найімовірніше, третя хвиля буде комплексною: росіяни спробують малими тактичними групами продавити оборону з півночі та півдня.

Військовий експерт припустив, що окрім 10 тисяч солдатів, які зосереджені у районі Авдіївки, окупанти більше не мають резервів. Однак загалом на Авдіївський напрямок, від Шахтарська до Донецька, кинуто близько 50 тисяч росіян. Припустимо, кілька тисяч солдатів атакуватимуть позиції Сил оборони.

Наразі окупанти підтягують боєприпаси трьох видів:

російські, які вони самостійно виробляють;
північнокорейські;
китайські.

Однак ворог має суттєві проблеми з цими боєприпасами, адже не все підходить до російської зброї. У такий спосіб противник намагається заповнити «прогалини» у виробництві.