Країна-агресор Росія на чолі з Володимиром Путіним де-факто розглядає війну в Україні як один із епізодів глобального протистояння із Заходом, США, з усім демократичним світом. Власне, кремлівська пропаганда постійно наголошує на цьому. Лідер рф давно планує прямий військовий конфлікт із НАТО, але застряг в Україні.

Ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман, заявив, що для України самостійно перемогти війну на виснаження проти Росії, досить складно.

У своєму інтерв’ю українським ЗМІ він висловив думку, що західні союзники могли б домінувати над Росією за рахунок її економічної слабкості і зупинити Путіна в Україні, якби усвідомлювали його намір розпочати Третю світову війну.

«Ми могли б її просто розчавити, якби всі ці країни усвідомили, що Кремль намагається розв’язати Третю світову війну, і що треба всім разом зупинити його прямо тут, в Україні, поки це можливо. Але нам дають крихти зі столу», — упевнений експерт.

При цьому він упевнений в тому, що для перемоги над Росією необхідна західна коаліція, яка разом з Україною може розбити агресора. Експерт також вважає, що для того, щоб зупинити зміцнення осі РФ — Іран — КНДР, необхідно щоб разом з українськими військами воювали солдати з США, Німеччини, Великобританії та інших союзників по НАТО.

«Чи зможемо ми перемогти в цій війні? Поки Росія не зміцніла, поки мова йде саме про ці війська РФ, ми здатні нехай не звільнити всі території, але дуже істотно порвати російську армію… треба бути готовим до того, що війна не закінчиться в наступному році, вона буде тривала і дуже важко», — підсумував Гетьман.