У ЗМІ шириться інформація, що Лобкове, Левадне та Несумне Запорізької області під українським прапором

Роботине та Новодонецьке – поки під штурмом.

Західні аналітики повідомляють про прорив ЗСУ углиб російських позицій на Запорізькому напрямі фронту.

Українські підрозділи здійснили прорив у районі Врем’євського виступу на Запорізькому напрямку фронту, створивши загрозу оточення російських військ та змусивши їх без бою здати села Нескучне та Благодатне.

Як повідомив російський ТГ-канал “Рибар”, у районі Врем’євського виступу штурмові групи ЗСУ з 23-ї та 31-ї окремих механізованих бригад, а також морпіхи 37-ї бригади відновили атаки на російські позиції. Бої йдуть у районі села Урожайне, на рубежі Новодарівка – Новосілка, також ЗСУ намагаються підійти до Новодонецького.

Автор вважає, що так українська армія намагається вклинитися в тил російським військам на Врем’євському виступі, “зважаючи на практично синхронну атаку на Урожайне і з боку Великої Новосілки”.

За інформацією так званих російських-воєнкорів, в результаті, в районі Врем’євського виступу ЗСУ вдалося “практично без бою” зайняти села Ненудне та Благодатне – формування “ДНР” “Каскад” відступило через загрозу потрапляння в оточення.

Аналітик OSINTdefender підтвердив, що російські війська здали Несумне, відступивши.За його оцінкою, українські війська зайшли на 7 км у тил до російських військ.

Військовий дослідник Роб Лі при цьому зазначив, що основна лінія оборони проходить у районі села Урожайне, що за 5 км від Благодатного, відбитого ЗСУ.

Вранці 11 червня російський канал WarGonzo повідомив про просування українських військ та в іншому районі Запорізького напрямку – на лінії Кам’янське – П’ятихатки, назвавши новини “тривожними”. Канал опублікував відео з українською технікою та піхотою, зняте з району селища Жереб’янки, та зробив висновок, що село Лобкове остаточно перейшло із сірої зони під контроль ЗСУ.

Волонтери OSINT-проекту GeoConfirmed підтвердили присутність у районі Лобкового, геолокувавши місце на відео з українськими військовими.

Також визволення Лобкового вже частково відбито на карті Інституту вивчення війни (ISW).