Рейтинг партії “Слуги Народу” падає на очах, натомість прихильність українців до “Європейської солідарності” стрімко зростає.

Так, за партію Європейська солідарність» проголосувала найбільше українців і вона вийшла на перше місце у рейтингах, результати яких оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології, який опитував громадян України з з 26 по 29 листопада.

“Упродовж 26-29 листопада 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computerassistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням)  опитано 1203 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою”, – написано на сайті Київського міжнародного інституту соціології.

Якби вибори до Верховної Ради проводилися наступної неділі, за партію «Європейська солідарність» проголосували б 14,8% від усіх опитаних та 17,1% серед тих, хто визначився. Партія «Слуга народу» опустилась на друге місце, її рейтинги продовжують зниження. За неї готові голосувати 13% від усіх опитаних, або 15% серед тих, хто визначився. 

В опитування, яке КМІС провів у жовтні 2021 року, за «ЄС» готові були голосувати 13,9% від усіх та 15,7% серед тих, хто визначився. За «Слугу народу» – 13,7% від усіх та 15,5% серед тих, хто визначився. Інші партії мають такі рейтинги: «Батьківщина» – 11,5% від усіх опитаних, «Розумна політика» – 8,6%, ОПЖЗ – 8%, «Сила і Честь» – 5,8%, Українська стратегія Гройсмана – 5%, Радикальна партія Олега Ляшка – 4,7%, «Наші» – 4,6%. Решта політсил мають значно нижчі показники.

«Європейську Солідарність» більшість опитаних називають головною і реальною опозицією до влади – так думають 28,6% опитаних. ОПЗЖ – 23,2%, «Батьківщину» 17,8%, партію «Голос» 4,4% опитаних.

На сайті також зазначили,що статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.