Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра висловив сподівання, що Китай прислухається до побоювань та мирного плану Президента України Володимира Зеленського.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на урядовий портал Нідерландів.

“Ми сподіваємось, що погляди та побоювання Президента Зеленського, включно українська Формула миру будуть прийняті близько до серця”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що як постійний член Ради Безпеки ООН, Росія повинна підтримувати основні принципи Статуту ООН, включаючи національний суверенітет і територіальну цілісність.

Гукстра також наголосив на важливості того, щоб усі країни утримувалися від поставок зброї Росії, і на необхідності запобігання обходу санкцій.

За його словами, Нідерланди переконані, що “ми повинні підтримувати принципи Статуту ООН, міжнародного права та прав людини як основи нашої багатосторонньої системи, яка служить всім країнам”.

Він також сказав, що у цьому контексті “нам потрібно продовжувати співпрацю над викликами, з якими ми стикаємося. Наприклад, коли йдеться про мир і безпеку”.

Гукстра ще зазначив, що Китай зробив конструктивний внесок у конференцію REAIM щодо відповідального використання штучного інтелекту у військовій сфері, яка нещодавно відбулася в Нідерландах.

“Це чітко показало, що ми можемо успішно працювати разом”, – сказав він.

Також зазначимо, що Вопке Гукстра, наголосив, що російська агресія в Україні має бути припинена.

У своєму твітері  політик повідомив, що він зустрівся з міністром закордонних справ Китаю Цінь Ґаном у Пекіні.

“Нинішня геополітична ситуація вимагає діалогу, дипломатії та співпраці”, – написав Гукстра.

За його словами, обговорювали різні теми, від спільних інтересів до проблем.

“Ми… детально обговорювали війну в Україні. Я підкреслив, що російська агресія в Україні має припинитися, і що ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки потрібно”, – написав він.

Також йшлося про геополітичні події, стабільність в Індо-Тихоокеанському регіоні, торгівлю, занепокоєння щодо кібербезпеки та іноземного втручання у справи Нідерландів, права людини та рівні умови для компаній.