Військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов вважає, що для проведення демобілізації повинна проводитись масштабна підготовка резервів.

«Звісно, що хлопцям на фронті треба відпочивати. Їм потрібна ротація, потрібні відпустки та й просто відпочинок. Це дуже важливо і впливає на нашу боєздатність. Однак ми тут на фронту часто ставимо собі запитання, коли бачимо цікаві законопроєкти про демобілізацію: хто ж нас замінить!? Якщо немає підготовлених резервів для демобілізації військових на фронті, ми нікуди не підемо», — заявив Сазонов.

Військовослужбовець наголосив на важливості підготовки резервів для ведення бойових дій.

«Дійсно, нам потрібно мати підготовлені резерви. Проводити далі мобілізаційні заходи й тренувати нових військових. До того ж тренувати разом з нами, бо полігон не дає справжньої підготовки до бойових дій. За таких умов вже можна буде говорити про ротацію та демобілізацію військовослужбовців», — додав він.

Що нам відомо про мобілізацію в Україні ?

Раніше цього місяця президент Володимир Зеленський підписав закон про продовження мобілізації до 14 лютого 2024 року.

Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов припустив, що в Україні може відбутися додатковий призов. Однак у Міноборони стверджують, що необхідності посилення мобілізації немає. Утім, ексміністр оборони Великої Британії Бен Воллес вважає, що Україні потрібно мобілізувати більше людей і «омолодити» армію.

«Середній вік бійців на фронті — понад 40 років. Я розумію бажання президента Зеленського зберегти молодь на майбутнє, але факт — Росія нишком мобілізує всю країну. Путін знає, що пауза дасть йому час для створення нової армії. Тому, як це зробила Британія в 1939-му і 1941 роках, можливо, настав час переоцінити масштаби мобілізації в Україні», — наголосив Воллес.

24 листопада президент України Володимир Зеленський доручив головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та міністру оборони Рустему Умєрову презентувати план щодо мобілізації.