У тимчасово окупованому Донецьку місцеві жителі масово скаржаться на комунальний колапс. Зокрема на те, що опалення і водопостачання немає, а кошти повинні платити.Зріє масштабний протест.

Про це йдеться у відео, яке опублікував український журналіст Денис Казанський.

За словами жителів Донецька, у них другій рік немає ні води, ні опалення. Вони скаржаться у ЖЕК, однак там до них ставляться, «як до худоби». А окупаційній «владі» начхати на їхні проблеми.

Окрім цього, опалення і водопостачання немає, а кошти повинні платити, і не малі. Місцеві скаржаться, що у них немає таких грошей, бо отримують невелику пенсію.

Як встановив журналіст, комунікації в окупованому росіянами місті гниють, розвалюються, але лагодити їх ніхто не збирається кому, бо в ЖЕКах катастрофічна нестача слюсарів. Працює лише близько 20% співробітників — решту викрали відправили воювати та кидають на «м’ясні штурми» на Авдіївку, Мар’їнку та Маріуполь.

Раніше повідомлялось, що через атаку на Старобешівську ТЕС на Донеччині у ніч проти 26 листопада у кількох містах на тимчасово окупованій території зникла електроенергія.  

За інформацією місцевих ЗМП, вночі «був приліт» у Старобешівську ТЕС Донецької області. Внаслідок вибуху «половина Маріуполя, Донецька, Єнакієвого та Горлівка без електрики».

Пушилін заявив, що вночі противник спробував завдати шкоди енергосистемі так званої «ДНР», тому частина території знеструмлена. За його словами, удар нібито «був масованим», тому вони збили «не усі об’єкти».

Додамо, що полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан підтвердив той факт, що ЗСУ завдали удар по Старобешівській ТЕС. Це абсолютно легальна військова ціль, бо до неї під’єднано дуже багато військових об’єктів на Донбасі. Дуже добре, що ЗСУ почали бити по таких цілях, але було б краще якби це було раніше.

Неподалік Старобешівської ТЕС є також Зуєвська ТЕС. Ці об’єкти можуть вивести з ладу кілька снарядів. Зупинка їхньої роботи принесе окупантам дуже багато неприємностей. Адже майже всі військові об’єкти на окупованому Сході приєднані до цих станцій.

Що смішно, раніше на окупованій Росією частині Донецької області окупанти стрільнули собі в ногу і почали вводити нові заборони для і так розгніваного народу. Схоже вони чекали на обурення місцевого населення і почали робити просто смішні закони.

Як йдеться в указі ватажка так званої «ДНР» Дениса Пушиліна, він ввів ряд заборон, серед яких військова цензура та заборона на збори. Крім того, вводиться заборона на проведення мітингів та демонстрацій, пікетувань, а також інших масових заходів.

Крім того, вводиться заборона на проведення страйків та інших способів призупинення або припинення діяльності організацій, а так званим «чиновникам»  та «бюджетникам» заборонено виїзд без дозволу в усі країни, окрім Росії.

«Ввести військову цензуру за поштовими відправленнями та повідомленнями, що передаються за допомогою телекомунікаційних систем, а також контроль за телефонними переговорами», — йдеться в повідомленні.

Також повідомляється про введення комендантської години з понеділка по п’ятницю з 23:00 до 04:00 годин.

Нагадаємо, що наслідки російського вторгнення в Україну змушують перебудовувати російську економіку та змінити пріоритети фінансування. Кремль планує значно збільшити витрати на оборонну сферу у наступному році.  Згідно з проєктами планів бюджету РФ витрати на російську армію зростуть до 6% від загального ВВП Росії. Таким чином кожний 16 рубль в російській економіці буде потрапляти на військові потреби. У грошових сумах це означає, що Кремль збільшує видатки на армію до майже 11 трлн рублів у 2024 році, що вдвічі більше ніж у 2023 році та у три рази більше ніж у 2021 році, перед тим, як Путін напав на Україну.