На Луганщині окупанти продовжують безуспішно штурмувати українські позиції, застосовуючи велику кількість артилерії. На Бахмутському ЗСУ утримують ініціативу та продовжують наступати.  

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. 

“На Лимано-Куп’янському напрямку ворог продовжує атакувати наші позиції. 523 рази за цю добу ворог бив всіма видами ствольної та реактивної артилерії по наших позиціях”, — повідомив Сергій Череватий. 

Череватий додав, що відбулось 17 боєзіткнень, та 8 авіанальотів. Українські військові знищили 59 окупантів, 125 поранили. 

Також знищено 3 танки Т-72, САУ Мста-С. склад з боєприпасами та бліндаж з окупантами. Череватий зазначив, що ситуація складна, але контрольована. 

Водночас, безуспішність наступів ворожого угруповання тільки те, що чергову спрбу прориву можна вже вважати безуспішною. Ймовірно, окупанти її здійснили з метою прорватися до найближчого незахопленого обласного центру – Харкова, проте про його взяття їм варто забути. 

В той же час військовий експерт Андрій Крамаров вважає, що Куп’янський напрямок – єдиний, де в російських загарбників ще є наступальний потенціал. Експерт нагадав, що там є важливий залізничний вузол – у разі його захоплення окупанти могли б повернути собі логістичний маршрут. 

“Для них зараз не стоїть питання дійти до Харкова. Набагато важливішим є питання щодо виходу на цей плацдарм для того, щоб утворити ще один план для українського донецького угруповання, яке веде активні бойові дії та звільняє околиці Бахмута”, – додав Крамаров. 

Ворог накопичив на Купʼянському напрямку біля 100 тисяч солдатів. На думку Крамарова, активізація противника має декілька цілей, серед яких – змусити Україну задіяти свої резерви, “розмити” артилерію, яку українські військові зараз ефективно застосовують на півдні та на Донеччині, витратити український бойовий потенціал, захопити ще кілька плацдармів та встановити статус-кво для зими, коли вже світ почне активно закликати до розгляду мирного плану. 

Зазначається, що неможливість просування обох сторін РФ може використати як черговий метод шантажу, мовляв, надану Україні західну зброю знищили і зроблять це ще раз. На цій підставі окупанти закликатимуть до початку переговорів. 

Особливо у кремлі можуть активніше розглядати перспективу переговорів з Україною у той момент, коли українські сили оборони наблизяться до кордону з Кримом. Про це заявив президент України Володимир Зеленський. 

Зеленський не заперечив повідомлення про те, що українські чиновники під час розмови з директором Центральної розвідки США Вільямом Бернсом заявили про намір наблизитися до кордону з Кримом, а потім спонукати окупантів до переговорів. 

«Це абсолютно зрозуміла і логічна риторика, що коли Україна досягне адміністративного кордону з тимчасово окупованим Кримом, дуже ймовірно, що путін буде змушений шукати діалог з цивілізованим світом, на відміну від ситуації до повномасштабного вторгнення, оскільки його позиція буде послаблена», – заявив президент. 

Також глава держави знову підкреслив, що Україна не здійснить жодних поступок щодо своєї території. 

“А чому ми повинні уступати те, що належить нам. Це виглядає так: у вас є родина і в ній є двоє дітей. І вам кажуть: дивись, щоб родина вижила, вам треба віддати одне своє дитя, подарувати якомусь агресору. Ви б на це пішли? Так само тут: це наша земля з містами. Це просто несправедливо. Ми повинні захищати життя наших людей, скільки зможемо. Питання не в одному місті. Він вирішив (Путін, – ред.) усіх нас убити. Він вирішив убити всіх, хто не погоджується з абсолютно фашистською ідеологією”, – зазначив Володимир Зеленський.