Детективи НАБУ та управління внутрішньої безпеки ДФС України викрили керівника слідчого управління фінансових розслідувань фіскальної служби.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

7 квітня 2020 року детективами #НАБУ спільно з ГУ внутрішньої безпеки ДФС України викрито на отриманні 50 тис. дол. США неправомірної вигоди керівника слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби однієї з областей.

Слідством встановлено, що посадовець вимагав та отримав через адвоката-посередника неправомірну вигоду від засновника приватної компанії за прийняття рішення у кримінальному провадженні на користь його фірми.

Поcадовця та посередника викрито одразу після передачі їм 50 тис. дол. США неправомірної вигоди.

Наразі вказаних осіб затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Вирішується питання про повідомлення їм про підозру за попередньою правовою кваліфікацією ч. 4 ст. 368 КК України та обрання запобіжних заходів.

Окрім того, українців обурила новина про те, що раніше Міністерстві фінансів України погодили виплату щомісячних премій для керівників Державної митної служби в розмірі 300 відсотків від суми окладу, і при таких важких умовах скасовувати ці премії ніхто не збирається.

У розпорядженні “Апострофа” опинилися документи про надбавки чиновникам Митної служби, в тому числі її керівникові Максиму Нефьодову за 2020 рік.

Згідно з цим документом, за інтенсивність праці Максим Нефьодов, а також його заступники Роберт Зелді, Сергій Пєтухов і Денис Шендрик в цьому році будуть отримувати надбавки до зарплати в розмірі 300 відсотків від посадового окладу.

В свою чергу, нещодавно, В Офісі Генерального прокурора відбулася спільна нарада з керівниками ключових правоохоронних органів, обов’язком яких є протидія злочинності в митній сфері.

Участь у нараді взяли генеральний прокурор Ірина Венедіктова разом із заступниками, голова Державної митної служби України Максим Нефьодов, в.о. директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов, в.о. голови Державної фіскальної служби України Сергій Солодченко і заступник голови Державної податкової служби України Дмитро Венцковський.

Йшлося про захист інтересів держави від неправомірних посягань у податковій і митній сферах і притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності, а також забезпечення відшкодування заподіяних збитків.

“Не меншою загрозою, ніж епідемія коронавірусу, для нашої держави в такий складний час є недонадходження до бюджету митних платежів на суму майже 20 млрд гривень. Це із запланованих для виконання 85 млрд. грн. При цьому, замість активізації боротьби зі злочинністю у сфері стягнення податків і зборів під час імпорту, інтенсивність реєстрації кримінальних проваджень за такими фактами з року в рік не перевищує навіть сотні на всю країну, а в суд їх щороку спрямовується лише близько двох десятків. Мені здається, що діяльність правоохоронних органів поки зводиться лише до формальної підтримки кількісних, а не досягнення реальних якісних показників”, – заявила Венедіктова

“У мене питання до всіх силовиків: навіщо слідчі роками тримають у себе провадження без ухвалення остаточних рішень? Можливо, таким чином намагаються “прикрити” свою неспроможність дати реальний результат? Чи такі провадження використовуються як важелі впливу на підприємства? Я вимагаю від керівників правоохоронних органів забезпечити ухвалення остаточних законних рішень і не займатися створенням видимості ефективної діяльності. Від прокурорів же – забезпечення належного процесуального керівництва у провадженнях цієї категорії”, – додала Генеральний прокурор.