Більша частина Луганської області захоплена, проте все ж не вся, заявив голова обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. Про це він розповів у ефірі національного телемарафону вранці 4 липня.

Бої тривають у районі Білогорівки, Новокостянтинівки. Там намагаються окупанти дотиснути наші сили оборони. Наразі в них нічого не виходить, але вже відзвітували, що всю Луганську область, звісно, вже захопили. Це не так. Так, дійсно залишається невеличка частинка Луганської області, але кожен день, кожна година, скільки ми тримаємо їх і не пропускаємо тут, на Луганщині, йде в плюс нашим військам, які укріплюють лінію оборони на Донеччині, – пояснив він.

За даними голови ОВА, російські війська зруйнували 90% інфраструктури на тій частині Луганщини, яку обороняли Збройні сили України, 60 відсотків будинків не підлягають відновленню.

Не відновлять окупанти водопостачання централізоване, не відновлять газопостачання. Можливо, частково зможуть відновити постачання електроенергії, але далеко не все, можливо, відсотків 20-30, тому що, якщо збільшать потужність, у них все погорить, – зазначив Гайдай.

Раніше голова області повідомив, що російські війська закріпилися в Лисичанську і змогли форсувати Сіверський Донець, аби «на п’ятий місяць війни таки захопити Білогорівку».

Російська армія втратила під час боїв у Луганській області величезний потенціал у живій силі та техніці.

Росія на Луганщині кидає в бій 62 танки, навіть не 64, а Т-62. Це взагалі навіть не вчорашній, а позавчорашній день. Зараз на боці російської армії вони використовують навіть якихось морячків, тобто не морська піхота, а саме морячків з кораблів. Вони тонуть періодично – “негативне спливання” відбувається. Це говорить про те, що все ж таки, яка б вона не була здорова та махіна РФ, все одно, вони вже втрачають певні можливості. А мобілізації ж немає відкритої, тому на Луганщині вони втратили величезний потенціал у техніці та живій силі, – наголосив він.

На Луганському напрямку “спекотно”, точаться бої за кожен квадратний кілометр, поділився враженнями народний депутат Єгор Чернєв  для Інтерфакс-Україна.

На фронті складно. На певних ділянках дуже складно. На Луганському напрямку особливо, оскільки ворог змінив тактику. Якщо у травні, вони (російські окупанти –) йшли широким фронтом фактично на весь Донбас: Авдіївка, Сєвєродонецьк, населені пункти нижче (південніше –) Авдіївки, то зараз вони зосередилися на такому ударному кулаку в напрямку Сєвєродонецьк-Лисичанськ плюс Святогірськ, вони намагаються взяти нас у кільце, поки що якісь котли нам намагаються влаштувати. На цих напрямках справді дуже спекотно, – сказав Чернєв у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

Він зазначив, що після артилерійської підготовки ворог починає танкові атаки – все повторюється день у день і витримати таку обстановку, при цьому знищуючи російські танки, українським воїнам дуже нелегко.

На інших напрямках – Донецькому, Запорізькому і Херсонському, а ще на Харківському – бої, що більше турбують, – ворог не намагається просуватися, але вони постійно закидають артилерією, ракетами, градами, щоб ми не перекидали свої групи на основний напрямок удару, – пояснив Чернєв.

Народний депутат вважає, що нині тактика російських окупантів полягає в тому, щоб “не відразу все забирати, а трохи відкушувати” від українських територій, проте ситуація зміниться після того, як у Збройних сил України буде достатньо важкого озброєння.

Тут питання часу, тому що зараз ми чекаємо на важке озброєння в достатній кількості. Десь відходячи тактично, десь наступаючи, це ще не позиційні бої, але бої за квадратні кілометри, не за сотні кілометрів, не за регіони. Коли ми отримаємо достатню кількість озброєнь, я думаю, що це змінить баланс сил і тоді ми вже підемо в контрнаступ і звільнятимемо наші території, – підсумував Чернєв.