Завдяки точним інформаційним спецопераціям Україна вивела з поля бою близько 17 тисяч російських військових, не зробивши при цьому жодного пострілу. Таку заяву зробив голова командування спеціальних операцій армії США генерал-лейтенант Джонатан Брага. 

У своїй заяві він наголосив на ефективному використанні Україною низького морального стану серед російських військових для проведення успішних медіа-кампаній.

«Ми підтримували наших українських партнерів. У вас є 17 тис. росіян, які залишили Україну. Це 17 тисяч солдатів, яких вам не довелося підривати на полі бою або знищувати. Це послабило оборонні механізми (окупантів. – Ред.)», – заявив Брага.

Завзятість поширення інформаційних повідомлень стала важливим інструментом для України, що переконало тисячі російських військових залишити свої позиції.

Зазначається, що через активне використання соціальних мереж, українські військові та розвідувальні служби отримують докладну інформацію про противника, його техніку та особовий склад.

«На тактичному рівні підрив волі та морального духу окремих солдатів, підрив загального потенціалу підрозділу – це невід’ємна та традиційна військова діяльність, спрямована на те, щоб посіяти сумніви у свідомості супротивника», – сказав Брага.

Є безліч прикладів поширення низького бойового духу серед російських військових, які можуть використовувати українські військові, і Кремль намагається протидіяти цьому явищу. Серед цих прикладів — жорстокі методи РФ, такі як страти солдатів, які відмовляються виконувати накази або відступають, як це було на практиці радянських військ під час Другої світової війни та інші.