Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження проти колишнього депутата Верховної Ради Олександра Грановського (“Блок Петра Порошенко”) за підозрою в перешкоджанні обранню депутатом парламенту Олександру Куницькому (“Слуга народу”).

Про це йдеться в матеріалах суду

Так, вказано, що з 16 липня ДБР веде розслідування за фактом неправомірних дій з боку членів Центральної виборчої комісії та депутата Грановського, які виразилися у перешкоджанні Куницькому в реалізації його виборчого права, тобто за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 157 Кримінального кодексу.

Грановський і Куницький балотувалися на одномандатному окрузі №169 у Харкові.

При цьому 11 липня ЦВК зняв кандидатуру Куницького через підозру в наявність у нього громадянства іншої держави, а також через те, що він виїжджав за межі України на період, що перевищує 90 календарних днів, а саме на 264 дні (з 15 березня 2015 по 5 грудня 2015 року).

14 липня Шостий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов кандидата від “Слуги народу” і скасував рішення Центрвиборчкому.

У ДБР Куницький розповів, що рішення члени ЦВК ухвалили під тиском Грановського або за грошову винагороду. Слідство допитало колишнього секретаря ЦВК Наталю Бернацьку і отримало від суду дозвіл вилучити певні документи Центрвиборчкому, які стосуються цієї історії.

Також слідство допитало колишнього секретаря ЦВК Наталю Бернацьку.

Для встановлення істини в справі ДБР попросило суд надати доступ та дозволити вилучення документів Центральної виборчої комісії.

17 жовтня суд задовольнив клопотання і надав доступ до всіх документів ЦВК, що стосуються прийняття рішення про зняття Куницького з виборів.

У свій час.  уже екс-народний депутат Олександр Грановський (Від БПП), належав до найбільш «малозабезпечених» народних обранців України. У нього було задекларовано «всього навсього» 938 тисяч доларів і 9 тисяч євро готівкою, 2 мільйони нібито позичених в борг гривень, 50 253 доларів і 48 000 гривень на депозитах, скромна квартира в 95 квадратних метрів і майже скромний позашляховик автомобіль BMW X3. При цьому з доходів Грановського – лише його депутатська зарплата (79,87 тисяч гривень) і 91 тисяча дивідендів по депозитах. З останніх офіційних декларацій пройшло багато часу, мабуть все тепер залишилося лежати на Кіпрі! – і це тільки офійійно задекларовано. Як зазначають українці, цього на заставу може і не вистачити, вразі потреби.