Володимир Зеленський став величним політиком воєнного часу рівня Вінстона Черчілля. Проте прем’єру Великобританії довелось покинути пост після завершення війни, лишивши свій великий слід в історії. Схожий сценарій може бути і у президента України.

Старший співробітник Інституту безпеки та оборони Естонського Інституту зовнішньої політики, британський аналітик Джеймс Шерр розповів, що не може коментувати подібне, але сподівається, що це зрозумів президент, який також є унікальною, сміливою, рішучою особистістю, яка надихає не лише українців.

«Я все ж сподіваюся, що Зеленський усвідомлює, що в кар’єрі будь-якого лідера настає момент, коли він повинен піти. Ми маємо багато прикладів того, що геніальний лідер військового часу зазвичай не в змозі успішно впоратися з реаліями післявоєнної країни.», — зазначає Джеймс Шерр.

 

Аналітик також розповів, чи вважає Залужного кращим кандидатом на пост президента України. На його думку, генерал не має якостей президента для управління країною і розуміння, як зі всім цим можна впоратися, тому він би не претендував на місце в політиці. Але він є і залишається видатним генералом і полководцем.

Він також прокоментував, чи розумно було відправляти здібного генерала послом до Лондона, а не використовувати його талант тут у війні проти Росії.

«Я б хотів, щоб у Лондон було відправлено професійного посла, фахівця зі зовнішньої політики, а не видатного генерала. Це не моя справа говорити, чи відмовиться він від цієї посади, чи ні, але це неправильне використання не лише дуже здібного генерала, але й унікальної особи на посаді, яку він може виконувати. Це не та роль, яка йому підходить.», — розповідає аналітик.