На тимчасово окупованих територіях України й у Російській Федерації незаконно утримують приблизно 450 українців.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на форумі Re: Open Zakarpattia у Закарпатській області заявив, що ситуація зі звільненням українців, яких незаконно утримують у Росії та на тимчасово окупованих територіях України, перебуває у “замороженому” стані.

“Зараз ситуація у такому “замороженому” стані. Але ми битимемося за повернення наших громадян”, – сказав Кулеба.

Він нагадав, що президент Володимир Зеленський неодноразово передавав списки українців, яких незаконно утримують, міжнародним партнерам під час зустрічей.

До прикладу, під зустрічі із секретарем ООН Антоніу Ґутеррішем на 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку, Зеленський передав йому список майже 450 українців, яких утримують на тимчасово окупованих територіях і в Росії. Він попросив Антоніу Ґутерріша сприяти у звільненні ув’язнених, повідомила пресслужба голови держави.

Він закликав підтримати оновлення резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму і його мілітаризації, які буде винесено на розгляд Генасамблеї ООН до кінця року.

“Я дуже розраховую на підтримку міжнародної спільноти, кожного з вас, у цьому питанні – у питанні його звільнення та звільнення – уявіть собі – приблизно 450 українців, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях України та у РФ”, – сказав Зеленський.