У 2008 році Юлія Тимошенко, яка тоді була прем’єр-міністеркою, від уряду подала законопроєкт “Про ринок земель”, яким скасовували мораторій на продаж сільськогосподарської землі, нагадує нардеп від партії “Слуга народу” Мар’ян Заблоцький.

“Зачитав перелік тих, кому Юлія Тимошенко раніше пропонувала продавати наші землі. У 2008 році за своїм підписом Тимошенко від уряду подала законопроєкт “Про ринок земель”, яким скасовувався мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Пропонувалося дозволити купувати напряму не те що іноземцям, а іноземним державам! Дискусія щодо цього була така: перша стадія – “там такого не пише”, друга стадія – “там можна тільки фермерам”, третя стадія – “це не мій законопроєкт”, четверта – “ти служиш олігархам”, – написав політик.

Також ще ще у 2017 році, на той час чинний прем’єр-міністр України Володимир Гройсман не одноразово зазначав, що уряд Юлії Тимошенко зобов’язався перед МВФ відкрити ринок землі ще в 2008 році.

“Я вже один раз цитував меморандум із МВФ у парламенті, коли йшлося про ціну на газ, де Юлія Тимошенко підписала меморандум, в якому записала, що вона буде піднімати ціну на газ до імпортного паритету ціни. Зачитую ще один пункт меморандуму, який підписала Юлія Тимошенко. Українські громадяни повинні відрізняти, де зерно, а де лушпиння від зерна. Тому деякі висловлювання політичних діячів мають брехливий характер.

Отже, читаю пункт. “Вважаємо також важливим відзначити, що нагальна потреба у впровадженні структурних реформ в Україні не випала з нашого поля зору. На наш погляд, можна виділити кілька заходів, які будуть мати вирішальне значення в найближчій перспективі, в тому числі створення працюючого ринку сільськогосподарських земель”.

“Юлія Тимошенко в 2008 році взяла на себе зобов’язання продавати українську землю. Ось підпис, ось меморандум. Я просив би громадян ставити запитання політику, яка думає, що в людей коротка пам’ять”, – неодноразово заявляв Гройсман.

“Я вкотре навів два приклади, які свідчать про те, що можна змінити імідж, можна намагатися змінити риторику, але нутро залишається старим і фальшивим, про що є свідчення в документах”, – підсумував Гройсман

І от сьогодні, Тимошенко в Раді продовжує гнути свою лінію.

Політик знову наголошує, що парламент має зосередитися на розв’язанні питань, що найбільше непокоять українців, а не узаконювати розпродаж української землі, проти чого категорично виступають понад 70% громадян!

«Сьогодні люди щодня стикаються з проблемами, які пов’язані з ковідом, бідністю, тарифами, війною, але депутати вкотре зібралися в локдаун не для того, щоб вирішити хоч одне людське питання. Вже другий тиждень вони ухвалюють нищівні для України зміни до Земельного кодексу, щоб узаконити ним по суті колонізацію країни», – переконана Юлія Тимошенко.

До того ж лідер «Батьківщини» повідомила про ще одну «земельну» аферу, коли в людей рейдерськими методами незаконно забирають землі, а суди й правоохоронці – не реагують на цю проблему.

«Ми вимагаємо негайного розслідування в Верховній Раді ситуації з рейдерством земель. А також – зняти з розгляду всі «земельні» закони до проведення всеукраїнського референдуму, організацію якого «Батьківщина» розпочала разом із людьми. Не робіть історичні помилки!» – закликала Юлія Тимошенко, звертаючись до депутатів.

І тут цілком логічне запитання до Юлії Володимирівни. А нащо ж у 2008 році ви це підтримували, та чиї інтереси лобіюєте зараз?