Тема мурів для Німеччини є особливою, чутливою, адже держава десятки років була розділена на дві частини таким муром. Однак наразі в ФРН розуміють, що росію треба відгородити від інших міцним муром.

Про це сказала посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен на брифінгу в в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ціллю має бути стримувати росію. росія не повинна бути спроможною знову атакувати Україну або будь-яку іншу сусідню країну. Це – наша мета. Як її досягти? Постачання зброї – одна зі складових… Але на кордоні з росією повинен бути дуже-дуже ефективний і міцний мур, щоби росія знову не нападала на Україну», – сказала дипломат.

Вона зазначила, що Німеччина протягом року передала Україні дуже багато зброї і робитиме це й надалі.

«Це зброя, яку Україна потребує», – підкреслила посол і запевнила, що Німеччина допомагатиме Україні зброєю, аж допоки війна не закінчиться, а також надаватиме й іншу допомогу, зокрема, гуманітарну. Тема України продовжує залишатися в топновинах у німецьких ЗМІ, додала Фельдгузен.

Також спікерка додала, що Німеччина домовилася про ремонт гаубиць Panzerhaubitze 2000 для України у Словаччині.

«Цей процес щодо обслуговування, особливо Panzerhaubitze, у Словаччині довго тривав, але вчора було підписано врешті-решт документ, що зараз ці Panzerhaubitze йдуть прямо в Словаччину, тобто не так далеко», – сказала вона.

Посол ФРН додала, що її країна завжди наполягає на тому, щоб разом з танками та іншою зброєю надавалися не тільки навчання, а й запчастини й обслуговування.