Міністерство оборони Великої Британії заявило, що існує реалістична імовірність того, що російський наступ на Бахмут слабшає. В Збройних Силах України прокоментували таку заяву британських колег. Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий, російські війська продовжують атакувати місто у звичному для себе темпі. Він додав, що прогнози британського Міноборони, можливо, стосуються усієї ділянки фронту. 

 
У повідомленні Міністерства оборони Британії зазначається, що українські війська розпочали локальну контратаку на захід від міста Бахмут, щоб послабити тиск на дорогу, якою відбувається основне постачання в місто. Крім цього, ймовірно, частину російських військ перекинули на інші ділянки фронту. 

За словами речника Східного угруповання військ ЗСУ, у самому Бахмуті ворог намагається зберігати динаміку своїх атак. Повідомлення від Міністерства оборони Британії він назвав “футурологічним прогнозом”. 

“Можливо, британські колеги вивчають все в ширшому розрізі, спираючись на власні розвіддані. Вони, мабуть, зробили футурологічний прогноз, з прицілом на майбутнє”, – заявив Череватий. 

Він додав, що британські колеги роблять свої висновки, зокрема спираючись на розрекламований у попередні місяці “великий російський наступ”. Якщо ж вони мають на увазі це, коли кажуть, що російський наступ слабшає, то в ЗСУ можуть із цим погодитись. 

З огляду на це, я думаю, що найближчі тиждень – два покажуть, на що здатні залишки терористичного угруповання “Вагнера”, які вони матимуть спроможності, – наголосив український військовий. 

Водночас, як розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, інтенсивність російського штурму Бахмута на Донеччині поступово спадає. Це пов’язано з тим, що в окупантів виникли серйозні проблеми. 
 
Військовий оглядач нагадав, що протягом тривалого часу основною силою, яка йшла на штурм Бахмута, були найманці ПВК “Вагнера”. Однак зараз це військове формування втрачає кількісну перевагу. 

Вагнерівців вже не можуть так масштабно використовувати, як живу силу. У них немає системи компенсації втрат, яка б працювала повноцінно, – зазначив Коваленко. 

Компенсація втрат у ПВК “Вагнера” відбувається не на тому рівні, як у той час, коли Євгєній Пригожин мав можливість вербувати ув’язнених у російських тюрмах. 

“А регулярні російські війська, насамперед десантники не готові йти на штурм у першій лінії й відправляють попереду себе саме вагнерівців. А їх вже недостатньо для того, аби здійснювати хвилі “м’ясних” штурмів”, – пояснив Коваленко. 

По-друге, за словами військового оглядача, російські війська поступово розтягуються по лінії фронту на Сході України. 

Росіяни намагаються просуватися до Сіверська та до панівних висот на північно-західному напрямку. При цьому вони розтягують свої фланги та розосереджують ресурс. Їм не вистачає цього ресурсу, щоб повноцінно забезпечити кожний напрямок, зокрема, і штурмові дії у Бахмуті, – зазначив Коваленко. 

Відтак, як зазначив військовий оглядач, тиск російських сил на Бахмут поступово слабшає. Окупанти менш інтенсивно атакують місто, аніж робили це у січні – лютому 2023 року. 

Тож стає досить очевидно, що Путін втратив шанс вийти з війни переможцем ще кілька місяців тому. Захід перестав боятися ядерного шантажу Росії, Кремль боїться відкрито воювати з НАТО, підтримка ЗСУ лише зростає, а останній шанс на бодай якусь перемогу російського окупаційного війська в Бахмуті з кожним днем зменшується. В той же час зростає кількість загиблих окупантів на цьому напрямку.