Начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк підтвердила, що ЗСУ прицільно вдарили по складу боєприпасів окупантів у Новій Каховці.

Джерело: Наталя Гуменюк під час брифінгу у медіацентрі “Україна – Укрінформ”.

 “Так, не тільки в Новій Каховці, і ще в одному районі Херсонщини окупованої також влучено в склад боєприпасів. І це вже вдала і стала практика наших підрозділів, які працюють на випередження”.

За словами Гуменюк, вдалі влучання по військових складах підривають не лише логістику окупантів, але й деморалізують російські війська.

Додамо, у Москви набагато більше військових ресурсів, ніж у Києва – склади зі зброєю там залишилися ще з часів СРСР, зазначив Вадим Скібіцький.

Збройні сили України наносять удари по складах військ Росії, щоб послабити ворога. У російських окупантів набагато більше військових ресурсів, ніж у Києва. Розвідка намагається вчасно виявити об’єкти росіян, але тепер вони стали відсувати свої склади подалі від фронту, щоб по них не били українські війська. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.

Як повідомляє Апостроф, він розповів про те, що удари по російських військових складах наносяться для того щоб зменшити ресурси окупантів. У ворога ще багато зброї, що дісталася у спадок від Радянського Союзу.

“Ми розуміємо, наскільки військові ресурси РФ переважають українські в усіх відношеннях. Ті запаси, які були ще з часів Радянського Союзу, залишилися на території Росії”, – зазначив Скібіцький.

За словами спікера ГУР, розвідка працює над тим, щоб вчасно знайти склади і командні пункти, після чого надати потрібні координати українським військовим. Але тепер росіяни стали відсувати їх від фронту.

“Ворог реально оцінив цю загрозу і почав переміщати свої склади на більш далекі відстані від лінії фронту”, – додав він.

Крім того, відомості підтвердила і керівниця пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк. У ефірі всеукраїнського телемарафону UA Разом вона сказала, що війська РФ дійсно шукають можливості перевести свої техніку на позиції, подалі від артилерії ЗСУ.

“Так, у нас є така інформація, що вони вишукують такі місця, щоб їх розмістити десь подалі, але я зауважу, що ми вражаємо не тільки склади боєприпасів, але й скупчення техніки. Тому відвести і перевезти їм також нічим”, – пояснила ситуацію Гуменюк.

Варто зазначити, США вже надали Україні вісім HIMARS, а також планується передача ще чотирьох РСЗВ.

Американський реактивні системи залпового вогню HIMARS мають значний вплив на операції ЗСУ на лінії фронту з Росією.

Як нагадали в Пентагоні, система M142 HIMARS дозволяє запускати відразу кілька високоточних ракет.

Зазначається, що США вже надали Україні вісім систем, а також планується передача ще чотирьох РСЗВ.

“У ЗСУ буде всього 12 систем”, — заявив високопоставлений військовий чиновник США.

“Українці уражають такі цілі, як склади боєприпасів, поставок, інших матеріально-технічних засобів, центри командування і управління. І всі ці речі безпосередньо впливають на здатність проводити операції на передовій. Тому хоча ЗСУ і не стріляють з HIMARS на передовій, ті мають великий вплив на хід війни”, – наголошується в повідомленні.

Американський чиновник також вважає, що у російських сил обмежені досягнення на північному Донбасі, стримані українською обороною.

“Російські війська продовжують застосовувати невибірковий артилерійський обстріл разом з повітряними і ракетними ударами”, – підкреслив він.