США рекомендують своїм громадянам утриматися від поїздок до Росії, а американцям, які перебувають у РФ, – негайно залишити країну. Заява опублікована на сайті посольства США в Росії.

США побоюються, що після оголошення в Росії мобілізації в армію можуть призвати чоловіків із подвійним громадянством або обмежити виїзд із країни.

Додамо, речниця Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що Сполучені Штати готові приймати громадян Росії, які тікають за кордон від мобілізації, але політичний притулок їм будуть надавати в індивідуальному порядку.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це вона сказала на брифінгу в понеділок.

Ми чітко розрізняємо дії російського уряду, їхніх збройних сил в Україні та росіян, багато з яких відверто висловилися проти цієї несправедливої війни Ми це спостерігали в останні кілька днів, причому протести в Росії тривають і нині, – заявила Жан-П’єр.

“Тож будь-хто, хто шукає притулку від політичного переслідування, незалежно від громадянства, може подати заявку на притулок у США, і його заявку розглядатимуть в індивідуальному порядку. Такою ми бачимо свою роль у цьому процесі”, – зазначила вона.

Раніше ЗМІ повідомляли, що в країнах Європейського Союзу розгорнулася дискусія щодо того, чи варто пропускати російських ухилянтів через кордон. Так, країни Балтії і Польща все ж стурбовані тим, що відкриття дверей для росіян може дозволити пропутінським оперативникам потрапити до ЄС.

Водночас такі країни, як Німеччина, Ірландія і Нідерланди, вже підтримали надання російським дезертирам та ухилянтам притулку. Такої ж думки і президент Європейської ради Шарль Мішель.

Нагадаємо, що Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США не проти, щоб Україна використовувала надане західне озброєння для повернення територій, де РФ організувала так звані референдуми.

Про це Блінкен заявив на спільній прес-конференції зі своїм індійським колегою Субраманьямом Джайшанкаром, повідомляє “Європейська правда”.

Блінкен дав відповідь на запитання ЗМІ про те, чи дадуть США згоду на використання українськими військами американської зброї на територіях, де Росія провела псевдореферендуми, незалежно від того, про який результат оголосить Кремль.

Ми та багато інших країн вже були дуже чіткими: ми не визнаємо і, насправді, ми ніколи не визнаємо анексію українських територій Росією… Україна має абсолютне право оборонятися на всій своїй території, зокрема, повертати собі території, які були незаконно захоплені Росією у той чи інший спосіб, – зазначив Блінкен.

Він заявив, що озброєння, яке США та багато інших країн надають Україні, було дуже ефективно використано для повернення територій – зокрема, нещодавно на північному сході, але також і на півдні.

Блінкен підкреслив, що псевдореферендуми нічого не змінюють для українських територій, захоплених Росією.

Українці продовжать робити те, що їм необхідно робити, аби повернути землю, яку в них відібрали. Ми продовжимо підтримувати їх у цих зусиллях, -наголосив держсекретар США.

Крім того США вже цього тижня планують оголосити про заходи проти РФ у відповідь на проведення так званих референдумів на тимчасово окупованих територіях України.

23-27 вересня окупанти проводять на захоплених частинах Херсонської, Запорізької, Донецької і Луганської областей псевдореферендуми з метою приєднання до Російської Федерації.

Міжнародна спільнота засудила ці наміри Кремля. Зокрема, країни “Великої сімки” і Європейського Союзу заявили, що запровадять санкції проти РФ за організацію псевдореферендумів на тимчасово окупованій українській території.

Президент США Джо Байден також пообіцяв запровадити серйозні економічні санкції проти Росії у відповідь на проведення окупантами так званих “референдумів”.