У Верховній Раді депутатські фракції разом із народними депутатами запропонували п’ять кандидатур на посаду спікера парламенту. Про це повідомила заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк на засіданні 7 жовтня. 

Отже, «Слуга народу» пропонує на посаду спікера кандидатуру першого заступника голови ВРУ Руслана Стефанчука. Група народних депутатів запропонувала на цю посаду голову фракції «Голос» Ярослава Железняка. Окрім цього, народні депутати також запропонували кандидатури позафракціного депутата Гео Лероса, представника «Європейської солідарності» Олексія Гончаренка і депутатки з «ЄС», медика-добровольця, засновниці медичного батальйону «Госпітальєри» Яни Зінкевич.

Після цього було оголошену про перерву, а Олена Кондратюк, яка проводила засідання, доручила апарату Верховної Ради надати депутатам відомості про запропонованих кандидатів.

Нагадуємо, що сьогодні Верховна Рада  ухвалила рішення про відставку Дмитра Разумкова з посади голови парламенту. За це рішення проголосували 284 народні депутати, переважно з фракції «Слуга народу» (215 голосів «за»).

Також відставку спікера підтримали фракції «Батьківщина» (20 голосів), групи «За майбутнє» (19), «Довіра» (18), частина фракції «Голос» (6) та шестеро позафракційних депутатів.

Проте Разумков не розгубився й вже розповів про свої президентські амбіції.

«Президентські вибори поки що не розпочалися ж. Але раніше казали, що з голови Верховної Ради ніхто не ставав президентом. Цей запобіжник Рада сьогодні прибрала», – сказав Разумков 7 жовтня на брифінгу в будівлі парламенті після того, як Верховна Рада проголосувала за його відкликання з посади спікера.

На запитання, чи означає це його намір балотуватися на майбутніх президентських виборах, Разумков не відповів.