В Офісі президента відреагували на військово-морський інцидент в Чорному морі біля Севастополя, де російські військові зі стріляниною та бомбометанням випровадили з вод анексованого Криму британський есмінець Defender.

Радник глави Офісу президента Андрія Єрмака Михайло Подоляк заявив «Страні», що необхідно вкрай скептично оцінювати всі початкові повідомлення про цей інцидент.

“Будь ласка, є одна хороша порада в наш час: практично вся інформація, що має російське походження, спочатку брехлива або побудована на брехливих передумовах. А тому необхідно вкрай скептично оцінювати всі початкові повідомлення про цей інцидент. Що ми маємо на даний момент? Дуже гучні заяви з РФ, які абсолютно не підтверджуються британцями. Жодна розсудлива людина не буде покладатися просто на те, що заявляється російською стороною в такому контексті, маючи досвід дезінформаційної роботи Росії протягом багатьох років. Можливо, росіяни побоялися діяти жорстко, побачивши британський есмінець, але відзвітували про жорстку реакцію по своїй вертикалі вгору. І пішло жорстке пропагандистське накачування. Але швидше за все, це усвідомлена дезінформаційна операція, з цілком прозорими цілями “, – вважає радник глави ОП.

За словами Подоляка, російська сторона “намагається виростити нібито серйозний інцидент з нічого”.

“Британський корабель точно не порушував ніяких норм міжнародного права або національного права України, коли проходив поблизу від Кримського півострова. Не зафіксовано об’єктивним спостереженням нічого з того, про що бравурно звітують представники Росії. Зате вже є заклик російської сторони відмовитися від навчань Sea Breeze в Чорному море. Таким чином, робимо висновок: російська сторона намагається виростити нібито серйозний інцидент з нічого, щоб за допомогою такої інформаційної маніпуляції як мінімум створити негативний політичний фон для Sea Breeze, а як максимум – створити позицію для протидії навчань. У будь-якому випадку, ця активність російської сторони залишиться безплідною “, – заявив Подоляк.

Раніше, міністр оборони Великобританії Бен Уоллес розкритикував “дезінформацію” з боку Росії щодо нібито відкриття попереджувального вогню по британському есмінцю “Дефендер” з боку російських військових біля берегів окупованого Росією українського Криму.

Про це він заявив депутатам британського парламенту.

Уоллес додав, що в помилкових твердженнях Москви про інцидент немає нічого нового: “Ми не здивовані цим, ми готові до цього”.

“Дезінформація, недостовірна інформація – це те, що ми регулярно спостерігаємо … Ми не будемо відмовлятися виконувати міжнародного права і своїх прав на море”, – зазначив Уоллес.

Тобіас Еллвуд, голова парламентського комітету з оборони, припустив, що “це дійсно, скоріше, словесна війна”.

Раніше російські військові заявили, що відкрили попереджувальну стрільбу по британському есмінцю в Чорному морі біля окупованого Криму. Пізніше Міноборони Великобританії повідомило, що попереджувальних пострілів по есмінцю Defender не проводилося. Міністр оборони Великобританії Уоллес розповів, що кораблі РФ попередили есмінець Defender, що проводять навчання в Чорному морі.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.