Українські військові можуть відійти з Бахмута Донецької області, але для цього повинні бути вагомі причини. 

Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в інтерв’ю РБК-Україна. 
 
За його словами, тактичні відступи можливі в різних ситуаціях. 

Перш за все, коли мова йде про збереження особового складу або для поліпшення свого тактичного становища або більш ефективно проведення оборонної операції. 

“Важливо, щоб ворог не мав можливості системно прорвати нашу оборону. Тоді він обрушує тили і просто рухається у напрямку до головного удару. Наприклад, в цьому випадку це Слов’янськ і Краматорськ”, – заявив Череватий. 

Водночас представник ЗСУ зазначив, що українські захисники на Бахмутському напрямку знекровлюють ворога – знищують найкращі російські частини. 

Керівник цієї ділянки фронту – один з найдосвідченіших генералів командувач Сухопутними військами Олександр Сирський, який планував Київську битву, Харківську та Лиманську операції. 

Водночас Захід стурбований рішучістю України утримати місто Бахмут у Донецькій області. Фахівці з оборонного планування США вважають, що українські сили не можуть одночасно захищати Бахмут і почати весняний контрнаступ. 

Як йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, Україну закликають приділити пріоритетну увагу весняному контрнаступу, а не захисту Бахмута. 

Водночас аналітики ISW вважають, що рішення України захищати Бахмут, ймовірно, є стратегічно обґрунтованим кроком. 

“Оборона захисниками України Бахмута змусила Кремль використовувати більшу частину угруповання Вагнера і задіяти цінні російські повітряно-десантні сили для підтримки наступальних операцій на виснаження”, – йдеться у повідомленні. 

Експерти зазначають, що українська оборона Бахмута призвела до ослаблення російських сил та, ймовірно, створить сприятливі умови для майбутнього українського контрнаступу. 

“Якби російські війська взяли Бахмут без значного опору українців, вони могли б сподіватися на розширення операцій таким чином, щоб Україна могла поспішно побудувати оборонні позиції на менш сприятливій місцевості. Таким чином, оборона Бахмута Україною та спроба створити умови для контрнаступу, ймовірно, є взаємодоповнюючими, а не взаємовиключними діями, враховуючи, що російські війська продовжили б наступ на Бахмут, якби Україна здала місто раніше”, – йдеться у повідомленні ISW. 

В той же час цілком зрозуміло, що бої за Бахмут Донецької області можуть наростати до відчайдушного становища, оскільки це місто стало важливою медійною складовою повномасштабної війни між Україною та Росією, зокрема, через те, що, за даними російських пропагандистів, окупаційній російській армії наказали захопити цей населений пункт до 20 лютого. 

Як розповів військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу Freedom, супротивник намагатиметься домогтися у Донецькій області хоч якихось результатів, щоб лідер росіян Володимир Путін зміг розповісти про якісь “досягнення” загарбників. 

“Тому інтенсивні бої там (біля Бахмута – Ред.) триватимуть. Можливо, навіть наростатимуть до відчайдушного становища”, – наголосив експерт. 

Грабський вважає, що ситуація розвиватиметься саме навколо Донецької області, і там ворог намагатиметься домогтися хоча б якихось результатів, “щоб 22 числа, як було оголошено, Путін міг заявити про якісь успіхи на фронті”. 

На думку експерта, росіяни не зможуть захопити Бахмут в анонсовані терміни. Проте разом із тим окупаційні війська продовжуватимуть зазнавати величезних втрат на цьому напрямку.  

Як відомо, лише протягом останніх двох тижнів армія РФ, ймовірно, зазнала найбільшої кількості втрат від першого тижня повномасштабного вторгнення в Україну,повідомляє у твітері Міністерство оборони Великої Британії. 

Як зазначають британські розвідники, середнє значення у даних щодо втрати РФ за останні сім днів становило 824 загиблих на день, що вчетверо перевищує показник за червень-липень 2022 року.