Падіння ракети у Польщі не сталося б без російського вторгнення в Україну. Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

Сунак, який перебуває на саміті G20, сказав, що Велика Британія твердо стоятиме за народ Польщі, додавши: “Нічого з цього не сталося б без російського вторгнення в Україну”.

Окрім того, Сунак зазначив, що Велика Британія та її союзники все ще намагаються розібратися у тому, що сталося у Польщі.

Виступаючи на G20 на Балі, Сунак сказав, що союзники погодилися з тим, що командам важливо встановити факти.

На пресконференції прем’єр-міністр країни не став повторювати слова президента США Джо Байдена про те, що малоймовірно, що ракета була випущена з росії, відзначає видання.

Але він звинуватив росію у прояві “абсолютної зневаги” до міжнародної системи.
Війна, що веде Росія проти України, вперше перейшла кордони ЄС.

15 листопада стало відомо про вибухи на зерносушарках у польському селі Пшеводув біля українського кордону. При цьому час вибухів – 15:40 за Варшавою – збігся з масштабною ракетною атакою РФ по Україні.

Вже відомо, що вибухи, які забрали життя двох осіб, були викликані падінням однієї чи двох ракет. Через це Польща вже оголосила, що задіює статтю 4 Північноатлантичного договору, яка передбачає скликання консультацій у разі загрози.

Разом із тим і Польща, і її союзники по Альянсу досі не дали остаточної оцінки цим подіям. Не виключено, що до вибуху причетна українська ППО – останню версію вже активно поширює РФ.

“Ми знаємо, що російська ракетна атака тривала цілий день, але наразі у нас немає переконливих доказів того, хто випустив цю ракету. Тривають слідчі дії”, – заявив пізно ввечері 15 листопада президент Польщі Анджей Дуда.

Він додав, що вже мав розмову з українським президентом Володимиром Зеленським, і той запевнив, що ракету запустили росіяни.

За словами Європейської правди, довкола інциденту поки більше питань, аніж відповідей.