В історії з обстрілом Польщі російськими ракетами ось що бентежить найбільше. Наступне бачення ситуації висловлює військовий експерт “інформаційного спротиву” Олександр Коваленко на своїй сторінці в Телеграм.

Російські балакучі голови зараз усі як один верещать про неефективність ЗРК Patriot, мовляв не змогли перехопити ракети.

Ракети впали за 7 км від кордону з Україною і це багато про що говорить.

Наприклад, про те, що польське ППО просто не могло своєчасно відреагувати на прорив свого повітряного простору на таку малу відстань. Часу на реакцію було критично недостатньо.

Наприклад, в Україні обстрілюють Харків з території Росії за таким же принципом. Запускаючи ракети з Білгорода, їхній польот має мінімальний для реакції ППО час. У Польщі та сама ситуація. Залети вони на 10-20 км глибше – результат був би інший.

І це найцікавіше. 2 крилаті ракети, що впали в одній локації, це не збіг або прикрий інцидент. Це навмисне промацування слабких місць ППО. Тобто глибина впливу з мінімальною протидією може становити до 10 км.

І Польщі та країнам НАТО слід сприймати цей інцидент саме так. Як загрозу їхній безпеці, вивчення росією вразливих місць ППО країн-членів альянсу.

Навіщо? Лише маніякам у Москві відомо, чи не так?

Своєю чергою Україна виступає за спільне з партнерами подальше максимально детальне вивчення інциденту з падінням ракети у Польщі і просить доступу для українських фахівців.

Таку думку висловив секретар РНБО Олексій Данілов за результатами Ставки верховного головнокомандувача 16 листопада.

“Ми виступаємо за спільне з партнерами подальше максимально детальне вивчення цього інциденту. Готові передати партнерам наявні у нас докази російського сліду. Очікуємо також від партнерів інформацію на підставі якої був зроблений остаточний висновок про те, що йдеться про ракету української ППО.

Крім того, Україна просить невідкладно надати доступ до місця вибуху представникам Міністерства оборони та Державної прикордонної служби України.

Залишаємося повністю відкритими до всебічного вивчення ситуації та узгодження висновків на основі усього комплексу наявних даних”.

В РНБО наголошують, що лише Росія та її ракетний терор винні у тому, що сталося.

Офіційна Москва постійно йде на загострення, аби завдати максимальних жертв серед цивільних людей та зруйнувати критичну інфраструктуру. Жодних інших пояснень ексцесів із ракетами бути не може.

У зв’язку з цим українська влада нагадує, що убезпечити регіон Центральної Європи від російських ракет можна лише шляхом розбудови дієвого повітряного щита над територією України.

До слова, одразу після удару за лічені дні Європарламент підготує всі необхідні документи і ймовірно ухвалить рішення про визнання росії терористичною державою. Одна з головних причин – масовий ракетний удар, який російська федерація завдала 15 листопада по цивільній інфраструктурі України. І внаслідок чого постраждала сусідня країна – Польща. Про це заявила, у середу. 16 листопада, член Європарламенту Раса Юкнявічене в своєму інтерв’ю на литовському національному радіо.

“У будь-якому випадку в Польщі дві людини загинули внаслідок жорстокої війни росії проти України, внаслідок вчорашньої найсильнішої бомбардування з початку війни. І, хоча ППО України, за наявними даними, збили близько 80 запущених ракет, але ті, що потрапили, викликали величезні наслідки, оскільки близько мільйона людей залишилися без електрики, руйнувалася інфраструктура, це навмисний терористичний акт”, – заявила Раса Юкнявічене