Дослідницька компанія Active Group оприлюднила результати останнього дослідження популярності українських політиків. За ним, на чолі рейтингів опинилися дві людини.

Лідирує Юлія Тимошенко – у неї 15,1%. Другий – Володимир Зеленський, він має 14,9%. Соціологи називають такий розрив межами статистичної похибки. Третім іде чинний президент Петро Порошенко з 10,4% підтримки. 

За головного радикала Олега Ляшка готові віддати свій голос 5,5% опитаних – він четвертий у переліку популярності. Закриває першу п’ятірку Анатолій Гриценко з показником 5%.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Опитування проведене Active Group 18-21 січня 2019 року методом індивідуального інтерв'ю із двоступеневою вибіркою за статтю і віком. У дослідженні брали участь чоловіки та жінки від 18 років, що проживають на території України, за винятком окупованих територій та АР Крим. Вибірка склала 5 тисяч респондентів. Похибка вибірки – 1,2-2%. 

Слід зазначити, що соціологи постійно фіксують розчарування громадян у представників чинної політичної еліти. Зеленський може зіграти на подібних настроях, позиціонуючи себе як людину, що кидає виклик усталеній за роки політичній системі і консолідуючого навколо себе протестний електорат.

За останні 4 роки артист пройшов еволюцію – від вельми патріотично налаштованого інтелігента до критичної позиції щодо нинішньої влади. Сьогодні він висловлює свою думку публічно.

Окрім того, нещодавно стало відомо, що Святослав Вакарчук, зазначив, що не братиме участь у президентських виборах.

Про це Святослав Вакарчук написав на своїй сторінці соціальної мережі Фейсбук

"Я неодноразово заявляв, влада як така, президентський пост як такий – мені не цікаві. Мене цікавлять справжні зміни в країні. І щоб розставити всі крапки над «і», зняти всі питання, офіційно заявляю: я, Святослав Вакарчук, не братиму участь в президентських виборах 2019 року. Я добре усвідомлюю, що зараз, в джинсах можу зробити більше для країни, ніж вдягнувши краватку. І я не збираюся стояти осторонь.", – написав Вакарчук.

Хоча Вакарчук не йде у президенти, але пообіцяв зробити все, аби проєвропейські сили перемогли.