Учора відбулися тренування чергової ланки ударних літаків з підтримки дій на морі кораблів Військово-морських сил України та Держприкордонної служби, які діють в складі Об'єднаних сил та здійснюють патрулювання акваторії Азовського моря в межах району ООС

Перевірку-тренування провели за наказом командувача об'єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва

Під час перевірки готовності було відпрацьовано низку задач.

Практичне наведення на морські цілі ворога здійснювалися з бортів українських кораблів, що перебували на чергуванні в Азові.

Реагування з виходом на ворожу морську ціль проведено у визначений нормативом час.

Військові льотчики, військові моряки та моряки ДПСУ із завданням впоралися та отримали оцінку "готові до виконання завдань за призначенням".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

З початком проведення АТО і до квітня 2015 року було відновлено та відремонтовано понад 200 одиниць техніки Повітряних сил, з них 72 літака і 42 вертольоти. Протягом 2017 року було відремонтовано дев'ять летовищ. На кожному з них здійснено масштабні ремонтні роботи, втім військові зазначають, що роботи по відновленню повітряних сил України ще багато.

Експерт розповів, що ситуація з оснащенням військової авіації України стає набагато кращою, ніж була у попередні роки. Втім конкретних цифр щодо кількості бойових літаків і військової техніки ППО назвати не зміг, через агресію Росії та питання безпеки України. Проте ворог близько, і нарощувати військовий потенціал потрібно щодня!

Проте є відкритою інформація, яке оснащення має на озброєнні Повітряні сили ЗСУ на сьогодні:

Бомбардувальна авіація, яка є основним ударним засобом Повітряних сил, має на озброєнні літаки Су-24М.
Авіаційна підтримка, а саме – штурмова має на озброєнні Су-25.
Су-27 і Міг-29 є на озброєнні винищувальної авіації, яка призначена для ураження повітряних цілей: літаків, гелікоптерів, крилатих ракет.
Військово-транспортна авіація, яка займається перевезенням військ і бойової техніки, доставки вантажів чи евакуації поранених, має літаки Іл-76МД, Ан-70, Ан-24, Ан-26 та вертольоти Мі-8МТ.
Розвідка має Су-24МР та Ан-39. Окрім того, Повітряні сили ЗСУ оснащюються безпілотними літальними апаратами власного виробництва такими як: БпАК-МП-1 "Spectator", Сокіл-2, People's Drone PD-1 та АН-БК-1 "Горлиця".
Протиповітряна оборона має на озброєнні зенітно-ракетні комплекси "Бук", С-300 та С-300В.