Для забезпечення незахищених верств населення субсидіями Кабінет Міністрів має змінити критерії визначення субсидіантів, повідомив представник президента України в уряді Андрій Герус.

“Минулого року були зміни критеріїв визначення субсидіантів… Було майже 7 млн субсидіантів, а на початку цього року цю кількість скоротили до 3,6 млн, тобто майже вдвічі. Деякі пенсіонери, які мають прописаних онуків, (…) минулого року й цього не отримували субсидій. Ми хочемо це змінити й уточнити цей критерій, щоб держава їм допомагала”, – сказав Герус в ефірі телеканалу “1+1” уранці в четвер.

За його словами, пенсіонери старшого віку з пенсією менше ніж 2 тис. грн, котрі проживають у сільських місцевостях або районних центрах, у яких прописані внуки, що не проживають з ними, втратили право на отримання субсидії.

Герус зазначив, що для оформлення нових субсидіантів Кабмін має змінити рішення щодо критеріїв їх визначення, і відповідно до цих критеріїв частина домогосподарств вже матиме право на субсидію.

“Люди, які останнім часом не мали права на субсидії, – їм повідомлять, і вони повинні будуть подати документи (це близько 1 млн сімей) і матимуть право отримувати субсидії”, – наголосив представник президента.

Крім того, Герус зазначив, що ті, хто раніше отримував субсидії, автоматично отримуватимуть їх і надалі.

“Там має бути максимально спрощена процедура”, – зазначив він.

Відповідаючи на запитання ведучого про озвучену ініціативу президента України Володимира Зеленського про те, що люди старше 70 років не платитимуть за житлово-комунальні послуги, Герус пояснив: “Президент Зеленський говорив, що аналізується спосіб, як це зробити, й за допомогою спрощеного способу отримання субсидій саме для таких людей поважного віку – ми знімемо з них вантаж платежів за житлово-комунальні послуги. Мається на увазі, що ті з них, хто в останній рік або півроку не могли користуватися субсидією, то вони платитимуть незначну частину з усього рахунку, решта за них покриватиме держава”.

Окрім того, як зазначає Герус, Велика приватизація, яка раніше блокувалася судами, вже розблокована, і зараз все залежить від погоджень Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

“Уже розблокована (велика приватизація. – Ред). Зараз м’яч на полі Міністерства економіки. Якщо воно дасть відповідне погодження, то можна вже запустити приватизацію Одеського припортового заводу, ОГХК, Електроважмашу, шахти Краснолиманська і ще кількох підприємств. У нас є процес щодо Центренерго, який не заблокований у суді”, – сказав він.

Герус додав, що в Україні є кілька об’єктів, які перебувають на балансі Держуправління справами, їх також можна продати.