П’ятий президент Петро Порошенко з сім’єю негайно покинув Україну, і це може бути пов’язано зі справами, які були відкриті проти нього

Раніше повідомлялося, що Петро Порошенко нібито вилетів з родиною з України на відпочинок, але джерела стверджують, що відпустку колишній президент може використовувати для зустрічі з лобістами з США.

Як відомо, на даний момент відносно Петра Порошенка і його оточення заведено 13 справ, за якими силові відомства встигли провести ряд обшуків.

За словами юриста Андрія Портнова, у справах також фігурує найближчий соратник екс-президента Олексій Філатов, який в АП відповідав за зв’язок з судами. Також в “анонсах” фігурують директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб Костянтин Ворушилін, депутат Сергій Пашинський (його хочуть залучити за інцидент зі стріляниною з нагородної зброї у випадкового перехожого, В’ячеслава Химикуса 31 грудня 2016-го).

Крім цього, там є Андрій Парубій – по справі про трагедію 2 травня 2014-го в Одесі (за свідченням очевидців, спікер Парламенту – безпосередній учасник подій). А 6 червня Портнов повідомив, що суд заарештував майно одного з найближчих соратників Порошенко – Ігоря Кононенка.

Джерела стверджують, що Петро Порошенко спробує відбиватися від силовиків, використовуючи при цьому “медійне кілерство”. Не виключено, що для досягнення своїх цілей екс-президент зустрінеться з впливовими лобістами з США.

“У нього добре розуміють, що все, що відбувається в ДБР, досить серйозно, і мають намір захищатися від атак. Можна, наприклад, чекати публічної підтримки у Вашингтоні в разі спроб арешту”, – заявив інсайдер.

Не виключено, що після оголошення підозри п’ятий президент Петро Порошенко спробує покинути Україну.

“Наприклад, виїде на лікування або в Лондон, де закріпилася частина його оточення. Але ця модель ускладнює публічний захист бізнес-активів всередині країни, які можуть бути заарештовані”, – стверджує політолог Олексій Якубін.

Раніше ми повідомляли про те, що Петро Порошенко покинув  з родиною  Україну. За інформацією ЗМІ, сім’я колишнього президента вилетіла з України двома літаками в Об’єднані Арабські Емірати і Німеччину

Зокрема, 28 липня Петро Порошенко на чартерному рейсі вилетів з Києва до Стамбула. Відомо, що на борту повітряного судна також знаходилися Олексій Порошенко, Юлія Порошенко (дружина Олексія) і Єлизавета Порошенко (внучка екс-президента).

Літак вилетів з української столиці о 18: 47 і сів у Стамбулі о 20: 22. Пізніше цей же борт вилетів в Дубай і сів в Об’єднаних Еміратах о 00: 54 за київським часом. Після цього повітряне судно зникло з радарів міжнародної системи.

Що стосується іншої частини сім’ї, то вони покинули Україну на іншому літаку. Так, 23 липня рейсовим літаком Київ-Мюнхен з України вилетіли: Марина Порошенко, Євгенія Порошенко (дочка), Михайло Порошенко (син) і Олександра Порошенко (дочка).