Катастрофа на РФ набирає обертів — під удар стихії потрапили радіоактивні шахти. Цілі регіони РФ можуть стати покинутими як Чорнобиль, бо уран, з якого видобувають ядерне паливо, рознесло по зоні стихійного лиха. РФ також може залишитись без цінних свердловин, де вони видобували паливо для своїх АЕС та елементів ядерної зброї. Цікаво, що навіть після такого Путін абсолютно начхав на своїх громадян та навіть не цікавиться їхньою долею.

Внаслідок повені у Курганській області до зони затоплення потрапили свердловини родовища «Добровільне», що експлуатуються одним із підприємств «Росатома». Інформацію про це підтверджують повідомлення регіональної влади, відео місцевих жителів та екологічні оцінки. 

Родовище «Добровільне» розташоване у Звіриноголівському районі між селами Звіриноголовське та Труд і Знаніє. Останнє село було повністю відрізане паводком від решти області.

«Якщо затоплено Труд і Знаніє та Звіриноголовське, між якими розташоване «Добровільне», значить затоплено і воно, тому що воно перебуває у низині», – пояснив ексголова місцевого штабу Навального Олексій Шварц, який раніше займався проблемами уранових родовищ в області.

За словами керівника «Фонду громадського контролю за станом довкілля та благополуччям населення» Сергія Єрьоміна, стара свердловина, яка «протікає 35 років», може опинитися під водою. Єрьомін зауважив, що нові свердловини пробурені трохи вище і також могли б опинитися під водою, якби рівень піднявся на метр.

Шварц висловив думку, що затоплення родовища неминуче призведе до потрапляння у воду розчину урану.

«Уранова жила під землею не в саркофазі. Багато років рудне тіло було загороджено глинистими шарами та твердими породами землі на глибині 400 метрів. Для видобутку урану пробурили сотні, а може, вже й тисячі свердловин до цього рудоносного тіла, пошкодивши природний саркофаг. Зараз все це потрапило у воду», – оцінив ексголова місцевого штабу Навального.