Перед Збройними силами України наразі стоїть завдання придушити наступальні дії російської окупаційної армії у тих районах, де вони ведуться. І, за наявних резервів, розпочати проведення на окремих напрямках наступальних дій мінімум оперативного характеру. Такою думкою поділився військовий експерт, заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

Коментуючи недавню заяву начальника Генштабу РФ Герасимова про те, що російським військам вдалося стабілізувати ситуацію на лінії фронту, та задекларовану ним готовність до захоплення всієї території Донецької області, він зазначив, що можливостей для цього не бачить.

“Стабілізація в розумінні Герасимова — це відсутність наступу з боку Сил оборони України та штурмові дії, що продовжуються, в районах Бахмута, Соледара, Вугледара, Авдіївки. Така їхня оцінка має підкріплюватися діями. Наразі можливість виведення цих дій на стратегічний рівень для них відсутня”, — вважає Романенко.

Перед ЗСУ, за словами гостя ефіру, зараз стоїть завдання перевести противника до стану оборони.

“Ми ведемо другий етап стратегічної оборонної операції із завданням перевести противника до стану оборони. Тоді справді буде стабілізація. Тобто необхідно придушити їхні наступальні дії у тих районах, про які ми говоримо. І за наявності, я на цьому наголошую, резервів, забезпеченості сучасною наступальною технікою, навченим особовим складом провести на окремих напрямках наступальні дії хоча б оперативного характеру, як це було на Харківському напрямку та на Херсонському напрямку”, — пояснює Романенко.

На його думку, дуже важливо, що перед початком нового етапу розвитку подій на фронті, змінилося сприйняття союзників України.

“Вони розуміють, що від війни на рівні допомоги України, щоби вона не програла, треба підніматися на рівень, щоб Україна виграла. І тоді виконати завдання першого “Рамштайну”, щоб послабити державу-агресора Росію на деякий час, щоб вона була нездатною проводити війни аналогічні, розв’язаної проти України”, — коментує генерал.

Він наголосив, що дуже важливо зараз, хто першим — українські чи окупаційні війська — перейдуть на новий етап.

“Важливо, хто швидше виготовиться до своїх дій та проведе початок наступного етапу. Дуже хотілося б, щоб це була наша сторона. Багато є задатків для цього. Найближчим часом буде видно, як усе відбуватиметься”, — вважає військовий експерт.

Романенко зазначив: незважаючи на те, що Росія зазнала серйозних втрат не лише в особовому складі, а й у озброєнні, її військово-технічний потенціал залишається високим.

“Коли війна починалася, угруповання збройних сил країни-агресора перевищувало наш військовий потенціал утричі. Після провалу бліцкригу та перших їх стратегічних наступальних операцій ми зменшили на третину потенціал їхніх елітних частин та на п’яту частину загальний потенціал угруповання. І процес продовжується. Водночас у них частка сучасних засобів вища, ніж у нас, в авіації, в артилерії, у ракетних військах”, — констатував гість ефіру.

Він наголосив: тому дуже важливо, як реалізовуватиметься розуміння ситуації союзниками України не на словах, а на ділі.

Додамо, що Україна сама ухвалює рішення щодо завдання ударів по території країни-агресора. Засобів для завдання ударів у глибину території противника достатньо. Про це заявив військовий експерт, волонтер Павло Нарожний. За його словами, щодо надання далекобійного озброєння (300 км+) Україні на глибокому політичному полі є неймовірна кількість підводних течій, зокрема в самих США.

“Давати, не давати. Вони певною мірою бояться ескалації цього конфлікту, чи то застосування тактичної ядерної зброї, чи то застосування флоту та інших видів озброєння, яких на поточний момент Росія не дістала. Насправді таких видів озброєння зовсім мало залишилося, але вони є. Важко сказати, чи дадуть ATACMS і коли. Разом із цим в України на поточний момент є досить багато засобів завдання ударів углиб оборони противника, на відстань, що ми вже бачили, 600 км. І сталося це досить швидко. Якщо ми говоритимемо про версію переобладнання Ту-141 (“Стрижів”), це було зроблено досить швидко, і я не бачу жодних проблем у переобладнанні всіх приблизно 300 одиниць, які є на поточний момент в українській армії. 300 безпілотників, як ми вже побачили”, — сказав Нарожний.