Операція українських військ з деокупації Криму може більше нагадувати боротьбу за ізольований острів, ніж звичайна сухопутна битва.

Об этом сообщает британский телеканал Sky News.

Журналісти нагадують, що повернення півострова є частиною плану контрнаступу України.

Водночас Крим «залишається найбільшим зовнішньополітичним трофеєм» російського диктатора Володимира Путіна. А тому він навряд чи відмовиться від нього без запеклої боротьби.

Телеканал звертає увагу, що окупований Крим з’єднаний із материковою територією України лише двома сухопутними шляхами. Один пролягає через вузький Перекопський перешийок, а інший через водну перешкоду в районі Чонгара, і може бути легко перерізаний руйнуванням Чонгарського мосту.

У матеріалі йдеться, що російські війська значно збільшують мережу оборонних укріплень на острові. Це може ускладнити прорив українських військових.

На думку експерта з розвідки Луїзи Джонс, відвоювання Криму «буде більше схоже на захоплення острова». Вона уточнила, що перешийок, що з’єднує материкову Україну з Кримом, «дуже вузький» і «схильний до затоплення водою».

За словами Джонс, українська наступальна операція тут потребуватиме значної підтримки з боку Повітряних та Військово-морських сил ЗСУ.

Експерти американського аналітичного центру RAND Corporation також вважають, що повернути Крим військовим шляхом “буде складно”. Водночас, вони припустили, що українці можуть послабити боєздатність військ РФ на півострові за допомогою морських дронів-камікадзе.

Українська армія могла б блокувати Чорноморський флот РФ, потопити російські кораблі та вдарити по морській інфраструктурі.

Морські дрони можуть дозволити українським військам блокувати Крим. Посилені іншою зброєю, ЗСУ можуть завадити російським силам використовувати її як безпечну гавань, з якою можна атакувати материк або загрожувати судноплавству в Чорному морі, — наголосили експерти RAND Corporation.

На їхнє переконання, на тлі регулярних атак, ізоляції та нестачі поставок війська РФ у Криму «можуть стати менш боєздатними».