Адміністрація президента США Джо Байдена дозволила Києву завдавати ударів по тимчасово окупованому Криму західною зброєю.

Про це повідомляє Politico із посиланням на високопоставленого представника адміністрації президента США.

Співрозмовник повідомив журналістам, що у США підтримують удари по Криму, якщо Київ вважатиме їх необхідними.

“Звичайно, ми не вибираємо цілі, і все, що ми надали, призначене для цілей самооборони. Будь-яка ціль, яку вони вирішать переслідувати на суверенній українській землі, за визначенням є самообороною”, — сказав представник адміністрації.

На уточнювальне запитання, чи вважає адміністрація півострів суверенною українською територією, чиновник відповів: “Крим — це Україна”.

У коментарі виданню неназваний український урядовець повідомив, що повідомлення адміністрації Байдена дійшло до Києва.

Після цього, по суті, росіян почали поступово готувати до поразки в Україні та повернення окупованого Криму.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

Зокрема, він зазначив, що Росії більше нема чим лякати Україну та світ, тому залишається лише готувати своє суспільство до поразки.

“Росія вже використала всі козирі. Навіть ядерний шантаж не лише нас, а й світової спільноти, все одно, він не діє. Нема того результату, який очікувала Росія. Ну чим вони ще нас можуть налякати? Ракетним ударом – ні, ми не боїмося, ми знаємо, що це і знаємо, як з ним боротися. Електростанція (ред. – ЗАЕС) – вони отримали абсолютно зворотну реакцію – понад 40 країн, плюс країни ЄС поклали усю відповідальність на Росію. Тобто усі розуміють, хто це робить і для чого. А по-друге, ніхто не злякався – усі вимагають демілітаризації території станції. А коли ціль не досягнута, Росія може максимум ще тиждень полякає, а далі це зійде нанівець, оскільки немає ефекту та реакції у відповідь”, – пояснює Жданов.

Більше того, експерт зазначає, що тепер РФ нічого не залишається, як за допомогою пропаганди поступово готувати своє населення до поразки в анексованому Криму.

“Росія тепер поступово буде готувати своє суспільство, бо в РФ править пропаганда, навіть не Путін, до того, що в Криму диверсанти. Вони будуть робити це поступово і заздалегідь”, – наголошує Жданов.

Варто зазначити, що серпень в анексованому Росією Криму видався дуже неспокійним. Лише протягом тижня у різних районах півострова на декількох військових об’єктах сталася “бавовна”.

Збройні сили України завдають все більше ударів по ворожих військових об’єктах у Криму і це не межа – на черзі аеродром у Джанкої.

Про це у спецефірі одного з каналів заявив полковник у відставці Андріан Галач.

За даними британської розвідки, у Кремлі дуже стурбовані вибухами у Криму і логічно було б посилити оборону півострова. Проте рашисти на це вже не мають часу.

“Ми розуміємо, що Крим – це головний логістичний і стратегічний хаб росіян. стратегічних дій на довгу перспективу у них не залишилося. Їм потрібно ухвалювати швидкі рішення, які могли б, на їхню думку, бути ефективними”, – пояснив Галач.

За його словами, таких рішень насправді не так багато, і рашисти будуть змушені погодитися з тим, що ЗСУ періодично завдаватиме нових і нових ударів.

“У нас на черзі аеродром у Джанкої, який має стратегічне значення для росіян, і достатньо об’єктів, які, я переконаний, на сьогоднішній день є стратегічними цілями для ЗСУ”, – резюмував експерт.