Літаки РФ будуть збиватися до входу в зону запуску, фактично російська авіація буде загнана в тупик, зауважив оглядач.

Домінування винищувачів F-16 в Україні розпочнеться з лівобережжя Херсонської області, висловив свою думку військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

За його словами, основним засобом дальнього ураження повітряних цілей винищувачів F-16 є ракети «повітря-повітря» AIM-120 AMRAAM.

«Найбільш привабливими для нас є ракети модифікацій AIM-120C-5/C-6/C-7, а також AIM-120D з дальністю ураження 105, 120 і 180 км.фактично ці ракети дозволять F-16 вражати російські літаки не тільки над усією Лівобережною Херсонською областю, а й над північчю тимчасово окупованого півострова Крим. Будь-який з російських бойових літаків ще до того, як буде заходити в зону для пуску своїх ракет або скидання КАБ, буде збиватися. Але за невеликої умови», — акцентував експерт.

 

Для того, щоб вищезгадані ракети були максимально ефективними, вони життєво потребують підтримки з цілевказівки за рахунок літаків дальнього радіолокаційного виявлення — AEW&C (або, як вони відомі у нас, — AWACS), додав оглядач: 

«З урахуванням того, що ці літаки знаходяться на регулярному чергуванні в повітряному просторі Румунії, в наданні такої підтримки я не сумніваюся».

Нагадаємо, помічниця Міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селеста Волландер заявила, що Пентагон розраховує на те, що в Україні зможуть забезпечити експлуатаційну спроможність винищувачів F-16 вже у 2024 році:

«Ми працюємо як коаліція над авіаційною технікою і прагнемо забезпечити початкову експлуатаційну спроможність для України з її програмою F-16 у 2024 році».

Як відомо, в даний час українські льотчики проходять навчання та дотримуються навчальної програми.