Стратегія ударів ракетами та безпілотниками по тилу окупантів у Росії, обрана українським командуванням, може виявитися «революційною» в умовах дефіциту боєприпасів на фронті.

Колумніст The Spectator, Овен Метьюз, вважає, що удари України спрямовані на болючі місця окупантів, надаючи прикладом удар ЗСУ по НПЗ та терміналу відвантаження нафти в Усть-Лузі під Санкт-Петербургом. Автор стверджує, що наслідки цієї атаки виявилися ефективнішими, ніж заходи Заходу щодо обмеження цін і введення ембарго на російську нафту.

Україна успішно атакувала ряд промислових об’єктів у Росії, тоді як остання продовжувала безладно атакувати випадкові цілі та цивільну інфраструктуру українських міст.

І хоча Росія тестує нові види озброєння, вона все ж має структурну вразливість через широкий розподіл і розсіяну інфраструктуру, яка ускладнює захист кожного трубопроводу, заводу і мосту.

Крім того, за заявами української влади, Україна розвиває індустрію дронів, організовану приватними компаніями, і її дрони, за твердженням чиновників, наразі вважаються найкращими у світі.

Довгострокова безпека України буде залежати від її здатності швидко реагувати на будь-яку майбутню російську агресію, що передбачає розробку крилатих ракет і ефективних безпілотників великої дальності, зазначив полковник і член комітету Верховної Ради з національної безпеки Роман Костенко.

 

«Росії справді нашкодять глибокі атаки на життєво важливу інфраструктуру, а не нескінченна м’ясорубка на фронті… Атака в Усть-Лузі — це саме той вид асиметричної війни, в якій Україна досягає успіху. Це також може стати ключем до того, що війна стане занадто дорогою і болючою для Путіна», — ідеться в публікації.