Основні військові події поточного наступу можуть розвиватися не тільки на Херсонщині, де все здається досить очевидним, а також на інших напрямках.

Зокрема, військово-політичний оглядач проєкту «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко натякнув, що події минулого року зі звільненням Харківської області можуть повторитися.

Як запевнив Олександр Коваленко. цілком можливо, що ми станемо свідками неочікуваних подій з деокупацією Харківщини в той час, як уся увага світу буде прикута до просування ЗСУ в Херсонській області.

За питання чи будуть взимку події на полі бою зосереджені на Східному напрямку фронту, а не Запорізькому, де Сили оборони мають певні успіхи внаслідок наступу, відповідь блогера виявилася доволі несподіваною.

«Це може бути таким собі дежавю. Ми пам’ятаємо, як у 2022 році всі спостерігали за тим, як розширюється наш плацдарм на правому березі Херсонщини, як ми поступово форсуємо річки і розширюємо свою присутність по лівому берегу на правобережжі Херсонщини, а потім неочікувано ми побачили масштабну наступальну операцію в Харківській області. Хтось її очікував?» «Так що я не виключаю, що може щось статися на дуже несподіваному плацдармі в несподіваний момент», — припустив Олександр Коваленко.

Також додамо, що міжнародний оглядач Іван Яковина проаналізував останні операції ВСУ на лівобережжі Херсонської області та спрогнозував, як події можуть розвиватися далі.

«ЗСУ форсували Дніпро в нижній його течії, в районі міста Херсон. Я давно говорив, що саме цей напрямок, херсонський, мені особисто здається найперспективнішим для наступу ЗСУ. Тому я завжди з великим інтересом і всіляко підтримую будь-який серйозний рух у цьому районі. Чому саме там може бути вигідним наступ? Тому що там Росія не встигла набудувати величезну кількість укріплень, бо там відстань від лінії фронту до Криму всього-на-всього 100 км. Тобто перерізати сухопутний коридор до Криму звідти видавалося б досить легким. І найголовніше. Річ у тім, що Росія дуже сильно покладалася там на Дніпро як захисну стіну. І тому там мало військ, мало укріплень, війська погано підготовлені», — сказав експерт.

Він наголосив, що вважалося, що Дніпро форсувати неможливо, тому можна там і розслабитися.

«Але цього тижня з’ясувалося, що українські війська через річку переправилися, форсували і встановили плацдарм на лівому березі. Ось цю найголовнішу перешкоду, яку вважалося неможливим подолати, подолано. І далі може початися щось набагато цікавіше», — підкреслив він.

В той же час, варто зазначити, що про масштабний прорив на лівому березі Херсонської області наразі не йдеться. Там триває бойова робота і основне завдання бійців Сил оборони України там — це полегшити життя мирного населення на правому березі.

Про це в етері Національного телемарафону «Єдині новини» повідомила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

За словами керівниці об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталії Гуменюк, зараз «є завдання зачистити від окупантів частину лівого берега». Це необхідно, щоб полегшити життя українцям на правобережжі.

«Про просування в таких масштабах не йдеться, а йдеться про бойову роботу, результати якої можуть бути проголошені, тільки тоді, коли є закріплений результат», — сказала Гуменюк.

Нагадаємо, що в Інституті вивчення війни стверджують, що українські воїни здійснили масштабну наземну операцію та встановили свою присутність на східному березі Дніпра. В ISW заявили, що ЗСУ нібито просунулися до північно-східних Кринок, що за 27 км на схід від Херсона і за 2 км від річки Дніпро.