Росія після втрати цінного літака дальнього радіолокаційного виявлення та управління (ДРЛО) А-50У перемістила маршрути якомога далі від лінії фронту, але це не допомогло ПКС РФ уберегти від знищення другий борт А-50У. Тепер же пілоти РФ взагалі відмовляються літати, бо розуміють, що в небі від ЗСУ їм не сховатись.

Про це заявив авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О. К. Антонова Валерій Романенко.

“Сенс далі в цих польотах? Тобто у росіян зараз криза, потрібно ухвалювати рішення, чи продовжувати далі експлуатацію А-50, чи вони, загалом, показують повну свою марність, і їх потрібно назад загнати на ті аеродроми. Тобто виходить, що ми зараз фактично унеможливлюємо моніторинг нашої території збиттям цих двох літаків”, — сказав Романенко.

Експерт також підкреслив, що разом із двома літаками А-50У Росія втратила й підготовлені екіпажі, які вчаться роками, а нові пілоти просто відмовляються йти на такий ризик, адже розуміють, що їхнє життя важливіше за накази Путіна.

“У принципі, стандартний екіпаж — 15-16 осіб, із них 5 осіб — льотний екіпаж, такий самий точно, як в Іл-76, й 10-11 осіб — туди входять 3 оператори огляду, 3 штурмани наведення, 2-3 інженери і керівник зміни. Там перебуває не менше трьох офіцерів у званні майора, тобто це стандартний набір, так би мовити, рядовий літак був. Решта — капітани, старші лейтенанти. Природно, що в екіпажі подібних літаків підбирають найдосвідченіший персонал”, — сказав Романенко.

Тому, з кожним знищенням авіації РФ, ЗСУ ще й ліквідують найдосвідченіший екіпаж, без якого окупанти не зможуть здійснювати повторні вильоти.