Авдіївка залишається однією з найгарячіших ділянок фронту. Російські військові не полишають спроб оточити місто, а також мають нову ціль – Авдіївський коксохімічний завод.

Про це в ефірі телемарафону розповів начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

Він підкреслив, що протягом доби ворог здійснив близько 40 обстрілів по території громади.

«Біля Авдіївки не вщухають стрілецькі бої, ворог постійно обстрілює позиції українських захисників та не полишає спроб штурмувати», — наголосив він.

Барабаш повідомив, що під час своїх намагань наступати російські загарбники не використовують техніку, а відправляють лише піхоту, яка намагається штурмувати Авдіївку на півдні й півночі.

Також, українські військові також фіксують перехоплення окупантів поблизу Авдіївки. Через те, що ворог не має успіху, окупанти встановили нову ціль – захопити Авдіївський коксохімічний завод.

«Є перехоплення, навіть у телеграм-каналах розвивають усю цю історію. Тепер у них нова ціль – це коксохім, треба «взяти коксохім» і крапка. Ми розуміємо, що третя хвиля з дня на день почнеться, зараз трохи просохнуть ґрунти й вони поїдуть, бо є певне накопичення. Ми це бачимо й чуємо», – розповів Барабаш.

Про те, що Росія планує захопити Авдіївський коксохім повідомляють й аналітики Інституту вивчення війни.

В ISW, посилаючись на заяви так званих «воєнкорів», стверджують, що росіяни не полишають спроб наступати на Авдіївку. Крім того, «воєнкори» повідомляли, що російська армія намагалася завдати ракетних ударів по Авдіївському коксохіму, але сили ППО знищили усі ворожі цілі.

Там зазначають, що російська окупаційна армія переткнула залізничну колію поблизу Степового та, ймовірно, готується атакувати Авдіївський коксохімічний завод на півночі Авдіївки.

«Український військовий спостерігач заявив, що російські сили перетнули залізничну колію поблизу Степового (3 км на північ від Авдіївки) і готуються атакувати з цих щойно захоплених позицій Авдіївський коксохімічний завод на півночі Авдіївки», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що російський пропагандист стверджував, що 1 листопада окупанти підійшли до Авдіївського коксохімічного заводу. Вони завдали комбінованих ракетно-повітряних ударів по Авдіївському коксохімічному заводу. Проте, за словами пропагандиста, українська протиповітряна оборона заважає завдати потужних ударів по цьому районі.

Речник українського Таврійського угруповання військ полковник Олександр Штупун заявив, що російські війська атакують переважно невеликими групами піхоти. За його словами, темп бойових дій росіян під Авдіївкою знижується, тому що російські сили перегруповуються і потребують підкріплення.

Крім того, військовий оглядач Юрій Бутусов вважає, що бої за місто Авдіївку на Донеччині в тактичному плані відрізняються від оборони тимчасово втрачених українських міст Сєвєродонецька, Лисичанська, Соледара та Бахмута. Він припускає, що тут може виникнути “пастка для росіян”.

Про це він написав на своїй Facebook-сторіці.

За його словами, 110-та механізована бригада “демонструє виняткову боєздатність та надійно втримує місто, не дозволяючи противнику зачепитись за міську забудову”, тому противник просувається північніше та південніше від позицій бригади.

Бутусов звернув увагу на те, що українські війська мають набагато вигідніші в плані тактики позиції і добре тримають фланги прориву.

“Російські війська наступають північніше Авдіївки по вузькому коридору у низині шириною до 4 км. З цього коридору вони намагаються перерізати наші шляхи постачання до Авдіївки шириною у 8 км”, — уточнив він.

Експерт зазначив, що більшість ротацій та резервів противника зазнає ураження ще під час висування, оскільки українські війська надійно утримують фланги, та контролюють панівні висоти зі зручними секторами обстрілу, тому російська піхота несе значні втрати, а ворогу значно важче вести наступ та утримувати позиції, ніж нам оборонятись.

“Якщо стабілізувати оборону північніше Авдіївки, то навіть у позиційній обороні російські війська будуть нести  втрати, у рази вищі за наші. Обстановка під Авдіївкою для російських військ несе набагато більше ризиків, ніж для нас”, — наголосив він.