Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив журналістам у кулуарах Ради, що інформація про мобільні військові табори Росії на кордоні з Україною не відповідає дійсності.

За даними розвідки, зараз активної підготовки до нападу немає, зазначив Арахамія.

“Вчора були відкриті дані про те, що накопичувальні заходи Росії, де є палатки та мобільні казарми, що вони напівпусті. Однак зі супутника все виглядає дуже застережливо”,– сказав він.

Нардеп наголосив, що, за даними розвідки, станом на 25 січня та найближчий час немає воєнної загрози з боку Росії. Водночас, з його слів, Захід не корелює свої дані з нашими розвідниками.

“Слуга народу” підкреслив, що нині робота ГУР набагато точніша, адже використовує, окрім супутникових відомостей і безпілотних літальних апаратів, інформацію від джерел із зон накопичення.

“На цей час немає жодних навіть натяків на підготовку нападу. Є зосередження військ, яке й було навесні. Нагнітання шкодить економіці, якщо в такому режимі тривожності проіснувати 6 – 8 місяців, то матимемо великі негативні економічні наслідки”, – додав глава провладної фракції.

Також, Олексій Резніков 25 січня заявив, що наразі Росія не створила жодної ударної групи для вторгнення. Міністр наголосив: найгірше, чим можна зіпсувати собі життя – паніка.
Він теж закликав не збирати ніяких “тривожних валізок”, адже ЗСУ готові дати відсіч ворогові.

За словами Резнікова, люди звикли висвітлювати у своїх головах негативний сценарій. Це – спадщина, яку ми отримали від наших пращурів. Вони вийшли з печери й страждали від браку інформації.

Війна триває. Але підстав вважати, що відбудеться вторгнення через кордони, відкрите, з боку Росії станом на сьогодні, такої інформації немає. Тому що немає ударного угруповання,– заявив Резніков.

Своєю чергою Олексій Данілов наголосив, що перемога точно буде за нами. Секретар Ради нацбезпеки додав, що українці стануть пліч-о-пліч, щоб захистити державу.