Антикорупційний суд обрав запобіжний захід для заступника начальника відділу Офісу генпрокурора та його спільнику. Їх підозрюють у хабарництві.

Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Повідомляється, що посадовець вимагав хабар у розмірі 150 тисяч доларів. За ці гроші корупціонер обіцяв «захистити» фігуранта справи.

Суд застосував до посадовця ОГ запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави 2 мільйони 471 тисячу гривень. Його пособнику тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 1 мільйон 240 тисяч 500 гривень.

Проте, все не так просто. Якщо внесуть заставу, на підозрюваних покладуть низку процесуальних обов’язків. Зокрема, їм не можна буде відлучатися з місця проживання без дозволу детектива та прокурора.

Крім того, фігуранти муситимуть повідомляти детективів, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання. Звинувачені будуть зобов’язані утримуватися від спілкування зі свідками та здати на зберігання до відповідних органів свій паспорт для виїзду за кордон.

Звісно ж, на них в такому разі одягнуть електронний браслет.

Строк дії запобіжного заходу до 13 березня 2022 року.

Нагадаємо детальніше про справу

Прокурора та його посередника викрили на злочині 13 січня. За інформацією САП, зловмисник обіцяв передати хабар керівництву Офісу генпрокурора.

За 150 тисяч доларів посадовець обіцяв повернути фігуранту 4 елітних автомобілі: Mercedes-Benz S400 CDI, Porshe Macan GTS, Bentley Continental GT, Land Rover Range Rover). Їх вилучили слідчі під час обшуків.

Крім того, гарантував, що закриє кримінальну справу.

Зауважимо, ні в одному офіційному повідомленні САП не зазначається імені звинуваченого. Пресслужба вказує лише, що було викрито «заступника начальника одного з відділів Офісу Генерального прокурора».