Нові тарифи на електроенергію – влада знову пропонує їх підвищувати, при чому вдвічі. Про це буквально днями заявив Дмитро Коваленко, який є членом Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг.

Про це пише журналіст Дмитро Гнап. Подаємо його слова в оригіналі.

Зітхаючи та бідкаючись, пан Коваленко повідомив, що нинішні тарифи на електроенергію покривають лише половину витрат виробників, а відтак, єдиним шляхом розв'язання проблеми є підняття цін на електрику.

І це при тому, що і рік, і два, і три тому нам говорили те ж саме: тарифи економічно необґрунтовані, їх треба підняти, ось піднімемо, і все буде гаразд. 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

І тут у мене важливе питання до цього чиновника, а субсидії звідки беруться, перепрошую? Субсидії для компенсації вартості комунальних послуг беруться з державного бюджету, а бюджет наповнюється з наших податків. 

Ось і ці сплачені вами податки у вигляді субсидій влада планує віддати тим, хто не зможе платити за новими тарифами. А ці споживачі, зрештою, цими субсидіями оплатять нові підвищені ціни на електроенергію. Тобто, наші податки, а це десятки мільярдів гривень, через субсидії, зрештою, отримають власники енергокомпаній.

Хто ж ці власники енергокомпаній? Це, передусім, олігарх Ринат Ахметов, якому належить 70% теплової електрогенерації країни. Інша велика частина теплових електростанцій – державні, але за давньою українською традицією, кожен наш президент все державне, вважає своїм.

І державні "Центренерго" та "Донбасенерго" контролюються президентським фаворитом Ігорем Кононенком. 

Так, сотні мільйонів гривень виводяться оточенням президента з державної енергетики. 

Але це ще не все, оскільки є ще й приватна частина енергетики. І тут Петро Порошенко за часи свого президентства теж встиг обрости енергетичними активами. 

За моєю інформацією, минулого року Порошенко з друзями стали співвласниками енергетичного холдингу "Технова" Анатолія Шкрібляка. До холдингу входять чотири потужних виробників тепла та електроенергії: Сумська, Черкаська та Чернігівська ТЕЦ – вони забезпечують енергопостачання цих трьох обласних центрів, ще є Дарницька ТЕЦ, яка дає тепло та електроенергію для третини мешканців Києва.

Раніше, мені стало відомо, що президент Порошенко з друзями отримали п'ятдесяти відсоткову частку в бізнесі Шкрібляка, тобто контролюють половину його ТЕЦ.

Ось так, прийшовши до влади небідною людиною, власником кондитерських фабрик та цукрових заводів, Петро Порошенко піде з посади ще й впливовим енергетичним гравцем. Адже енергетика смачніша за шоколад, правда ж? Особливо, коли ти контролюєш Національну комісію, яка і встановлює тарифи на електроенергію.