Атака на військову частину в невизнаній республіці Придністров’я — провокація Росії з метою подальшого поглиблення нестабільності в Молдові та втягування регіону у війну з Україною. Відкриття “другого фронту” проти України є цілком можливим, сепаратисти можуть спробувати дестабілізувати ситуацію на фронті. Про це заявив молдавський політик, депутат парламенту Республіки Молдова Оазу Нантой під час телемарафону.

 «15 років ходили чутки про те, що Росія має намір поновити діяльність вертолітної ескадрильї на лівому березі Дністра. Цього не сталося. Той вертоліт, який показали на екрані, — це нікому не потрібний мотлох, а сам вибух виглядає як інсцинування в стилі Голлівуду. Тому що там просто нема чого горіти, якщо подумати про те, що 15 років стоїть порожній з порожніми баками. Тож це інсцинування. А кому воно потрібне? Це очевидно. Це російський сценарій», — упевнений Нантой.

Згідно з його висловлюваннями, трохи раніше, 28 лютого, в Тирасполі стався інцидент, де було спробовано організувати зібрання депутатів на всіх рівнях.

 «А 17 березня було організовано цю непереконливу провокацію з підривом цього мотлоху, який раніше був вертольотом Мі-8. І це є елементами єдиного сценарію, який Росія сподівається реалізувати в Республіці Молдова в 2024 році: «Батюшка, захисти!», — зазначив Нантой.

Він впевнений, що Росія буде намагатися використовувати два центри напруги — Гагаузьку автономію та лівобережний регіон Дністра, придністровську область республіки Молдова, — для дестабілізації ситуації в республіці Молдова.

 «Більше того, на лівому березі є багато людей, які розуміють абсурдність ситуації та хочуть об’єднання Молдови. Деякі з них повідомляють, що на лівому березі з’явилися колишні вагнерівці. … Очевидно, що Росія намагатиметься скомпроментувати референдум з європейської інтеграції Республіки Молдова і зробить усе для того, щоб не допустити переобрання Майї Санду на посаду президента. А оскільки Росія має проблеми з кандидатами, які могли б реально змагатися з Санду, Росія йде шляхом провокування хаосу і компроментації виборів як таких. І ось ці події вкладаються у цей сценарій», — сказав політик.

Він вказав на наявність у молдавському суспільстві так званої «п’ятої колони», але водночас зауважив, що ця колона не змогла б здійснити жодних дій, якби не отримувала зовнішню незаконну фінансову підтримку і не стикалася з інформаційними атаками, які «диригує» сам Кремль.

 «Ключовий фактор тут – це грубе втручання Росії, яке ми називаємо гібридною війною», — наголосив Нантой.

Нагадаємо вам, що нещодавно самопроголошена «влада» Придністров’я повідомила про атаку дроном на військову частину. Внаслідок атаки виникла пожежа, у результаті якої згорів вертоліт, проте ніхто не постраждав.

 «Сьогодні на території однієї з військових частин Тирасполя сталася пожежа, що виникла внаслідок вибуху. Попередньо встановлено, що вибух стався внаслідок атаки дрона-камікадзе», — пише одне джерело, цитуючи заяву «МГБ» Придністров’я.

Зазначається, що жертв серед особового складу немає. Однак придністровські ЗМІ публікують відеозаписи з моментом удару безпілотника по вертольоту та наслідками пожежі.

17 березня Бюро реінтеграції Молдови висловило свої коментарі щодо повідомлення про вибух дрона в одній з військових частин у Тирасполі.

У заяві відомства зазначили, що поки що немає підтвердження цього інциденту, назвавши подію «спробою викликати страх та паніку в регіоні».

 

«Після вивчення відеоматеріалів та обміну інформацією ми повідомляємо, що цей інцидент є спробою спровокувати страх і паніку в регіоні. Військова техніка, представлена на кадрах, не працює вже кілька років», – заявили у відомстві.