Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і президент Франції Емманюель Макрон у вівторок провели телефонну розмову, в якій зокрема обговорили Україну та домовились продовжувати її підтримку у війні проти Росії.

Згідно з повідомленням Даунінг-стрит, Джонсон і Макрон “наголосили на важливості того, щоб міжнародне співтовариство продовжувало підтримувати народ України в його боротьбі”.

“Вони погодилися, що зусилля Великої Британії та Франції з підготовки та оснащення українських військ суттєво вплинули на війну, і що не можна допустити втоми Заходу від війни. Президент Макрон високо оцінив лідерство прем’єр-міністра щодо України”, – зазначається в повідомленні.

Своєю чергою в повідомленні Єлисейського палацу зазначається, що лідери Великої Британії та Франції “підтвердили рішучість підтримувати Україну стільки, скільки буде необхідно, а також підтримувати високий рівень координації між партнерами для задоволення потреб українців у військових, гуманітарних та економічних питаннях”.

Зазначається, що Джонсон і Макрон також обговорили продовольчу кризу, спричинену російською агресією проти України, й підтвердили підтримку зусиллям ЄС збільшити експорт автомобільним та річковим транспортом у межах “маршрутів солідарності”.

Нещодавно прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон також заявив, що Україна повинна здобути першість у війні проти Росії та завершити конфлікт на своїх умовах.

Про це Джонсон заявив депутатам Палати громад.

“Наш негайний пріоритет – об’єднання з нашими союзниками з тим, щоб Україна здобула першість у своєму сміливому протистоянні путінській агресії”, – сказав він.

Британський прем’єр наголосив, що саміт НАТО в Мадриді “перевершив усі очікування щодо єдності та одностайної рішучості Альянсу підтримувати Україну стільки, скільки необхідно”.

“Усі ми розуміємо: якщо Путіна не зупинити в Україні, він знайде нові цілі для своїх реваншистських атак. І ми захищаємо не якийсь абстрактний ідеал, а перший принцип мирного світу: великим та могутнім країнам не можна дозволити розчленяти своїх сусідів. Якщо це взагалі дозволити, жодна країна не може почуватися у безпеці”, – сказав Джонсон парламентарям.

Він наголосив, що Україна “повинна мати силу для того, щоб завершити війну на умовах, описаних президентом Зеленським”.

Нагадаємо, українська влада має реалістичний план, що здатний змінити перебіг війни, та поділилася ним з партнерами.

Про це заявив журналістам у Мадриді прем’єр Британії Борис Джонсон, відповідаючи на запитання “Європейської правди”.

Джонсон, відповідаючи на запитання про оголошені Володимиром Зеленським плани перемогти вже цього року, повідомив, що оптимістично оцінює спроможність Києва, а також нагадав про свій несподіваний приїзд до Києва за тиждень до самітів G7 та НАТО.

“Я їздив в Україну перед тим, як почалася ця низка самітів, саме для того, щоби зрозуміти, яким є бачення у Зеленського і української влади. І вони справді бачать шлях, як змінити динаміку війни цього року, навіть у найближчі місяці. І тому тепер важливо допомагати, наскільки ми можемо, щоби Україна втрималася”, – заявив він

Британський прем’єр погодився з необхідністю постачати до України нове озброєння.

“З цим пов’язане постачання в Україну РСЗВ, яке має особливе значення. І я вражений тим, як українці ефективно навчаються їх використовувати”, – додав він.

“Я вважаю, що в України є те, що необхідно, щоби відкинути Росію до тих кордонів, де вони були до 24 лютого 2022 року. А це – саме той результат, якого, як каже Володимир Зеленський, він планує досягнути”, – підкреслив прем’єр.