Просування українських військ триває, але напрямок головного удару на широкому Запорізькому фронті противник визначити не в змозі. Про це розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.
“На Запорізькому напрямку тривають дії української армії. Два напрямки скеровані на перспективу просування українських військ на Мелітополь і два напрямки скеровані на підготовку дій для просування угруповання наших військ на Маріуполь. Зараз противник не в змозі визначити, який з цих напрямків буде головним”, – пояснив Згурець в ефірі телеканалу “Еспресо”.
За словами експерта, поки жодна зі сторін не використовувала основні ударні сили на Запорізькому напрямку.
“Генштаб України ефективно оберігає цей туман війни, тому що просування українських військ триває, але напрямок головного удару на широкому Запорізькому фронті противник визначити не в змозі. Частина російських підрозділів намагається стримати наше просування. Керівництво РФ намагається перекидати резерви, орієнтуючись на прогнози бойових дій. Поки жодна зі сторін не використовувала основні ударні сили на цьому напрямку”, – підкреслив Згурець.
Збройні сили України вже ведуть свій наступ на позиції окупантів, однак поки що основні сили не задіяні – йде авангард.
“За великим рахунком, Сили оборони проводять розвідку боєм, промацують оборону ворога і намагаються знайти шпарини, найбільш слабкі місця, щоб спрямувати туди більш потужні удари. Це тільки початок. Як кажуть закордонні дослідники, ми прорвали дві лінії оборони ворога”, – розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман в інтерв’ю OBOZREVATEL.
На його думку, коли українські сили прорвуть третю лінію оборони окупантів, то якщо фронт і не посиплеться після цього, то у ЗСУ все одно буде дуже серйозна тактична перевага для подальшого просування.
“Звісно, ворог, щоб завадити таким наступальним діям, намагається також наступати, посилити свою наступальну активність, в даному випадку на цих чотирьох напрямках. Але Ганна Маляр повідомила, що на жодному напрямку ворог не мав успіху, він не просунувся. Але продовжує нарощувати сили й здійснювати якісь контрудари. Ми дивимося на мапу й бачимо там населені пункти, які зайняті ворогом. Але ми розуміємо, що військовослужбовці перебувають тільки у прифронтових місцях”, – зазначив експерт.
Гетьман пояснив, що хоча росіяни контролюють решту окупованих територій, там наразі немає великих резервів, а лише невеличкі формування. Таким чином, якщо ЗСУ пройдуть лінію оборони з найбільш потужними фортифікаціями, то вглиб можна буде рухатись швидше.
“Це так само, як було під Харковом. Ворог почне тікати. Як сказав командувач Сухопутними військами пан Сирський, там нам вдалося просунутися навіть далі, ніж ми планували. Тому що ворог побачив, що йому немає чим оборонятися, що в нас є потужні наступальні дії, і в паніці тікав, кидаючи зброю і техніку. Ось це називається “фронт посипався”. Отже, коли ворог зрозуміє, що на певній ділянці ми прорвали фронт і можемо зайти до нього в тил, це означатиме не лише те, що треба розвернутися і стріляти в обидва боки”, – додав він.
Це означатиме, що ЗСУ перерізали ворогу всі комунікації, логістичні постачання зброї, паливно-мастильних матеріалів і всього, що потрібно для ведення бойовий дій. У цьому випадку противник опиняється в напівоточенні й під вогневим контролем.
“Звісно, вояки-окупанти і так не мотивовані, а коли вони побачать ще й таку ситуацію, думаю, фронт посиплеться, тобто вони кидатимуть зброю і тікатимуть. Хоча це моє припущення. Ніхто не знає, як вони поводитимуться. Але судячи з того, як ворог вже поводився, коли ми вчиняли потужні наступальні дії, можна спрогнозувати, що вони знову тікатимуть”, – підсумував Гетьман.