Ситуація на Авдіївському напрямку відчутно змінилася. Деякі анонімні телеграм-канали повідомляють, що росіяни зупинені під Авдіївкою. Проте, в той же час, ворожа сторона не припиняє свої наступальні дії та намагається прорвати оборону ЗСУ.

Про це повідомив заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін.

Жорін вказав, що наразі ситуація на цьому напрямку відчутно змінилася. Українські захисники перегрупувалися на більш вигідні тактичні позиції, з яких зручніше вести оборону. На цих позиціях вони зараз знаходяться й виконують свої бойові завдання.

«Ситуація суттєво змінилася, порівнюючи тими подіями, що відбувалися безпосередньо у місті. Те, що відбувалося у місті, – це сторінка героїзму піхоти в надзвичайно складних, нерівних та пекельних умовах. При чому не в зовсім зручному тактичному положенні, з ворогом, який переважає, з постійними КАБами», – наголосив Жорін.

Він також зазначив, що противник не припиняє своїх спроб і продовжує наступні дії за межами міста, зосереджуючи основні зусилля в напрямку населеного пункту Ласточкине.

Жорін повідомив, що до цього району російське командування перекинуло значну кількість особового складу та техніки. Лише сьогодні зранку було знищено 5 бойових машин піхоти та декілька рот піхоти. Він підкреслив, що це не єдиний такий випадок, а скоріше постійні атаки протягом кількох днів, які супроводжуються використанням техніки та без неї. Окупанти намагаються прорватися пішки, а також використовують техніку, включаючи танки.

«В них достатньо сил, щоб продовжувати наступальні дії. Тільки ми тепер знаходимося в кращому тактичному положенні. Перевага сил там суттєво не змінилася. У ворога й досі багато техніки, особового складу, працює авіація», – повідомив заступник командира Третьої штурмової бригади.

Додатково, зараз спостерігаються випадки, коли російські військові атакують позиції ЗСУ за допомогою безпілотників типу «Ланцет». Жорін відмітив, що раніше росіяни не використовували цю тактику.

«Зараз вони роблять абсолютно все, щоб продавити нашу оборону на тих рубежах, які ми займаємо. Успіху на цю мить вони не мають», – підсумував Жорін, розповідаючи про ситуацію на Авдіївському напрямку.

Також, українські війська займають оборону на позиціях на захід від Авдіївки Донецької області після відходу з міста.

Про це розповів військовий оглядач Денис Попович.

“Авдіївка залишена, будемо займати оборону західніше, очевидно, що на підготовлених позиціях. Була інформація про те, що ці оборонні позиції готуються, я маю на увазі інженерно-фортифікаційні споруди тощо. У якому вони зараз перебувають стані, судити важко. Стан покажуть конкретні бойові дії, які, очевидно, на тій місцевості будуть розгортатися”, — сказав він.

Попович не виключає, що біля Авдіївки може настати якась оперативна пауза, хоча й не надто тривала. Військовий оглядач констатував, що місто практично повністю знищене, російські війська змусили Сили оборони його залишити, створивши загрозу оточення. Попович зазначив, що росіяни активно використовували авіабомби.

“А це така штука, що тільки спеціальні укриття можуть гарантувати якесь збереження життя. Тому що, уявіть собі, коли пів тонни, як мінімум, падає на голови, вибухає, ну, там у простеньких бліндажах не відсидишся в такій ситуації. Тому з військового погляду, так, можна припустити, що втрата, звичайно ж, до обвалу фронту не призведе. Тобто стратегічного немає нічого. Це скоріше ближче до тактичного просування з урахуванням співвідношення “ціна — якість”: територіальних придбань й величезних втрат, яких зазнала російська армія в живій силі й техніці. З живою силою вони не рахуються, хоча техніку й бережуть”, — сказав Попович.