Як розповів майор запасу Нацгвардії, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман, зараз продовжуються наступальні дії у Запорізькій області. За добу принципових змін не відбулося, але поступовий рух ЗСУ продовжується.
Напредодні військові експерти описали ситуацію із контрнаступом Збройних сил України станом на початок вересня 2023 року. Зокрема, з окупованого Токмака Запорізької області росіяни та колаборанти починають втікати.
Ворог підсилює війська навколо Токмака. Водночас, гауляйтери і колаборанти потроху евакуюються.
Оскільки Очеретувате слугує окупантам певним логістичним хабом, через це почали будувати кругову оборону навколо села.
«На цій ділянці фронту йде потужна боротьба безпілотників. Українські вироби добре себе зарекомендували. Зараз можна говорити про паритет. Проте поступово ситуація змінюється на нашу користь. У подальшому ми будемо їх переважати», — зазначив він в ефірі Апострофа TV
Також оцінив звільнення інших міст. Зокрема, наголосив, що Маріуполь є великим логістичним центром. У разі його звільнення українські сили навряд чи будуть вдаватися до штурму. За статутами, міста належить оточувати, розбивати на сектори і поступово зачищати від ворогів.
Окрім того, росіяни перекидають війська з Херсонщини і Куп’янського напрямку до Роботиного.
«Це говорить, що вони не так бояться нашого плацдарму на лівому березі Дніпра, як наступу на Токмак і виходу до Кирилівки на Азовському морі», — додав Олексій Гетьман.
Росіяни перетворили місто Токмак (Запорізька область) на великий логістичний вузол. Тому окупанти «дуже серйозно» битимуться за це місто .
Цю інформацію підтверджують одразу два військових експерти — Олексій Гетьман та Владислав Селезньов.
Росіяни дуже серйозно битимуться за Токмак, зазначають вони.
Гетьман називає Токмак проміжною метою. Росіяни перетворили місто на великий логістичний вузол, навколо якого звели укріплення з протитанковими ровами. На його думку, за Токмак ворог битиметься «дуже серйозно».
«Тому що далі Мелітополь, якщо подивитися на карти, то за Токмаком майже немає фортифікацій, тільки блокпости до самого Мелітополя і узбережжя. Не секрет, що наше завдання — вийти на Азовське море. А якщо не встигнемо зробити це до сезону дощів, то хоча б на 15-20 кілометрів до берега, щоб узяти під вогневий контроль все те, що росіяни можуть переміщати з материкової частини в бік Криму і навпаки», — розповів він РБК-Україна.
Очевидно, що зі звільненням Мелітополя українські сили переріжуть сухопутний коридор до Криму і фактично розсічуть окуповані території на півдні. Але Владислав Селезньов не поспішає з висновками щодо Токмака.
Не можна однозначно назвати стратегічним напрямок на Токмак
За його словами, наша армія наступає там, де може. І не можна з упевненістю говорити про те, що основні сили задіяні в напрямку на Токмак.
«Тільки Генштаб знає остаточний задум, до якої мети ми будемо рухатися і яким чином діяти. Тому однозначно говорити про те, що напрямок на Токмак є стратегічним, не варто», — зазначив він.
Експерт каже: росіян промацують на чотирьох південних ділянках від Василівки (Запорізька область) до Вугледара (Донецька область). Це нервує ворога і змушує постійно переміщати оперативні резерви.
На півдні противник до нашого контрнаступу зосередив близько 1000 одиниць ствольної та реактивної артилерії. І згідно з підрахунками, майже за три місяці вдалося знищити щонайменше 2/3. Додаткові ресурси підтягуються, але вони не компенсують втрат, додав Селезньов.